peting

Dobar dan doktore gledal sam vase odg pa me zanima imala sam i ja peting sa deckom odnosno kako se kaze trljali smo oraneali oboje smo bili u odjeci.I dali postoji mogucnost da ostanem trudna.Dojke su mi natecene,kao da imamsimptometrudnoce.Molim brzi odg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa trudnoće.

Nena7890

Zdravo, decembra 2015 sam imala peting sa deckom, on me je zadovoljavao i malo je gurao prste (da napomenem da sam nevina), posle toga smo se trljali jedno o drugo, on je usao malo ali prestao posle toga zato sto je mene bolelo, on kaze da nije uopste ni svrsio dok je bio sa mnom tad, januara nisam dobila, jos uvek cekam, umedjuvremenu sam drzala neku dijetu i jako mi je opao imunitet, ali izasle su mi bubuljice, bolela su me krsta, sve ukazuje na to da cu dobiti ali nista, da li sam mozda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

tata55

Molim mišljenje.
U periodu ovulacije žena je imala 2 sexualna odnosa. Jedan sa svojim mužem sa kojim ima dijete dobiveno umjetnom oplodnjom (nikako nije išlo prirodnim putem). Sexualni odnos je bio bez zaštite i ejakulacija je bila u rodnici.
Drugi sexualni odnos je bio sa poznanikom. Radilo se o petingu. Prvo je svrsio muškarac i obrisao se (nije isključeno da nije ostala koja kap na prstenu), a zatim žena.
Žena je zatrudnila!
Da li možete isključiti mogućnost da bi jedan od muškaraca bio otac?
Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ne mogu znati tko je otac djeteta. Kad se dijete rodi jedini je dokaz očinstva.

tata55

U prethodnim listovima ste navodili da se ne može zatrudnijeti prenošenjem vrlo male kolicine sperme prstima. Ili se varam?
Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače mi u medicini koristimo mjere. Dakle mililitre i u njima količinu spermija. Malo je subjektivan pojam i ne predstavlja ništa.

TheMissTea

Postovani, imala sam peting sa deckom preko donjeg rublja, organi su se nadrazivali preko rublja, ne na golo, i nije bilo ejakulacije.
Treba ovih dana da dobijem, i juce se pojavilo malo krvi, pa malo sekreta i malo krvi u njemu. I danas nista. Obicno bude tako pred menstruaciju tamniji sekret, a sad je bilo ovako, pa se brinem, iako nije bilo odnosa. Da pricekam jos koji dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte još koji dan. Ne postoji mogućnost da dođe do trudnoće na način koji ste naveli.

TheMissTea

A i bila sam na moru kad sam imala menstruaciju u julu

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte još par dana.