pijeloni na bubregu

Mery123

Postovani! U 23.tjednu trudnoce na uzv-u primjecen je bebi prosireni pijelon na lijevom bubregu. Jucer sam bila na uzv-u (38+6 tjedana trudnoce) i vidljivi su pijeloni na oba bubrega. Postoji li mogucnost da beba ima Downov sindrom?
Nitko me nije rekao za to, svi odmahuju rukom i govore da ne brinem. Beba je teska 2950g, uzv gest dob 36tj. Prvo dijete, decko. Nikada mi nisu mjerili pijelone niti bilo kakve testove.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko milimetri su pijeloni? Istina je da je to jedna od mjera koja može biti povezana s sindromom Down. No gledaju se i druge stvari uz pomoć UZV-a, dakle postoji još mnogo UZV parametara koji mogu pobuditi sumnju da se radi o sindromu Down.

Mery123

Hvala Vam na odgovoru. Nazalost Vam ne mogu reci koliki su pijeloni jer ih nikada nitko nije mjerio niti su uvijek zapisivali u ultrazvucnu knjizicu da ima pijelone. Taj zadnji puta mi je samo okrenuo ekran i pokazao ta dva pijelona.
Mogu Vam samo reci sto je napisano na uzv knjizici: gest.dob 38+5
uzv gest dob 36+2
BPD 9,19=35+6
FEMUR 713: 37+1
ABD 3191 35+6
Komentar glava TT 2950

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odogovorio sam vam. Nalazi UZVa zadnjeg su uredni.

Mala000

Poštovani! Kod moje bebe su također primječeni pijeloni 4mm. Radila sam uzv scan i sve je u redu. s 11 tjedana radila sam kombinirani test koji je bio katastrofa,

Mala000

Nisam napisala do kraja pitanje prije.Poštovani! Pijeloni moje bebe su 4 mm, 16 tjedan trudnoca. Bila sam izvan RH (pranatalzentrum) na uzv i harmony testu rezultati sve u redu. Moja trudnoca je ivf, s negdje 10+6 tjedana rađeni mi je kombinirani koji je bio jako loš. Još uvijek me brinu njegove vrijednosti koje su iznosile : Free bhcg : 130,2 mIU/l: 3,4 MoM PAPP-A 849 mIU/l 0,39 NT: 0,6 mm (CRL 50,6 mm) : 0,44 MoM Rizik za Down 1:117 veci od granicnog. Biokemijski 1:19. Taj biokemijski mi još uvijek neda mir. Od terapije uzimam utrogestan i eutirox za štitnjau. Dal da vijerujem Harmony testu? Doktor prenatalne medicine mi nije napomenula ništa što bi me trebalo brinuti. svi parametri su u redu. Al moj doktor eto kaže malo prošireni pijeloni. Molim vas vaše mišljenje. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Mala000

Hvala vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.