Pilula za ' dan poslije'

MalaMu

Poštovani,
prekjučer - 04.06.2013 sam popila tabletu za 'dan poslije' po savjetu doktorice, nakon nezaštičenog spolnog odnosa. Sinoć je dečku i meni tokom spolnog odnosa puknuo prezervativ, nažalost, prekasno smo shvatili..Trebam vaš savjet? Je li moguće popiti još jednu tabletu za dan poslije i koje su moguće nuspojave? Ps - do prekjučer sam bila na prvoj kutiji Logesta, za koju mi je doktorica - nakon što mi je napisala recept za Escapelle - rekla da prekinem uzimati. Koliko je moguća trudnoća?

Unaprijed hvala na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam još jedna pilula. Ona koju ste popili je dovoljna.

MalaMu

Koliko je to sigurno? Uzela bih radi sigurnosti i drugu tabletu, moze li mi naskoditi? Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite. Mada to nije baš uobičajno.

Ad412

Poštovani!
Decku i meni je pukao kondom, otisli smo odmah na hitnu, i tamo su nam rekli da kupimo u ljekarnoj ellaOne, no doktorica mi je rekla da bi tableta trebala pomoc jer sam je popila odmah sat vremema kasnije nego što se to dogodilo, kada smo došli u ljekarnu, ljekarnica je rekla da ako je već došlo do ovulacije, da mi tableta neće ništa pimoći, zanima me vaše mišljenje. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isto mislim kao i apotekarica.

Lavandula

Molim Vas za informaciju i pomoc ako nije problem.Naime zadnja menstruacija je bila 09.08.(ciklus je od 27 do 29 dana), danas mi je (23.08.) tocno petnaesti dan ciklusa i menstrualni kalendar mi pokaziva veliku mogucnost trudnoce tj dane ovulacije.Suprug i ja smo jutros imali nezasticeni spolni odnos, i nakon par sati sam u jako kratkom savjetovanju sa ginekologom dobila tabletu Escapelle.Tabletu sam popila cim prije. Zanima me kolika je mogucnost da tableta djeluje ili smo zakasnili? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

xxxNinaxxx

Poštovanje, trebam vaše mišljenje za slijedeću situaciju:
ciklusi su između 25-28 dana. Danas je 9. dan ciklusa i imala sam nezaštićeni odnos s ejakulacijom. Trebam li popiti pilulu za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da je uzmete.