Pitanje o endometriju

kristinicaa

Postovani doktore,
na uzv mi je potvrdjena ovulacija, ali je izmjeren tanak endometrij. Na 20 dc, odnosno na 3 ili 4 dana poslije ovulacije 6/7 mm.
Molim vas odgovor - je li to pretanak endometrij za ostvarivanje trudnoce?
Raste li endometrij i nakon ovulacije i koliko u prosjeku?
Mogu li popraviti situaciju ako od danas pijem sok od cikle, za kojeg kazu da je dobar za zadebljanje endometrija?
Napominjem da mi je lutealna faza 16 dana, pa se nadam da se jos stigne popraviti endometrij, ili se uzalud nadam??

Unaprijed hvala, srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pretanak je. U vrijeme ovulacije mora biti minimalno 8 mm. Napravite hormonski status za početak.

kristinicaa

Poštovani doktore,
zatrudnjela sam ovaj ciklus. S takvim endometrijem! Pila sam puno soka od cikle, ne znam je li to pomoglo.
Sa 5 tjedana trudnoće izmjeren mi je endometrij 15 mm.
Ali, već imam novo pitanje. Danas sam po zadnjoj menstruaciji, 6 tjedana, možda malo manje ako znam, a znam sigurno, da mi je ovulacija bila 20. ili 21.6. Na uzv se vidi samo gestacijska vrećica, bez žumanjčane. Beta mi je prije dana bila 3526, jučer 5586.
Moja dr. kaže da to sve može biti dobro, da se opustim i dođem za tjedan dana, ali učinilo mi se da me samo tješila.
Molim vas vaše mišljenje - ima li nade? Htjela bih znati, događa li se da se plod vidi tek kasnije i da bude sve u redu? Mogućnost krivih datuma ne postoji, jer mi je ovulacija potvrđena ultrazvukom.
Hvala vam puno na odgovoru.

kristinicaa

Ispričavam se, čini mi se da nisam bila dovoljno jasna s betom: na otprilike 5+5 po zadnjoj m. mi je bila 3526, a za 48 sati 5586.
Hvala još jednom, pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta HCG se udvostručuje u ranoj trudnoći svakih 31 sat. No mislim da treba ponoviti još koji beta hcg za 2 dana pa tada donjeti sud.

kristinicaa

Ok, hvala.
Ali, ako mi je ovulacija bila 20. ili 21.6, a jučer se na uzv vidjela samo gestacijska vrećica, nije se vidjela ni žumanjčana, - znači li to da ploda neće biti ili još ima šanse? Ako je bila kasnija implantacija, može li se onda kasnije pojaviti plod?
Molim vas odgovor. Jako sam uznemirena. Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brzajte. Step by step. Napravite kontrolni beta HCG.

sb34

Poštovani,
bila sam na uzv 10. dan ciklusa. Za endometrij piše da je trolinijski 9 mm. Zanima me da li to znači da su mi sada plodni dani? (Jer nisam jos vidjela rastezljivu sluz). I da li je to u redu za moj inace normalan ciklus? Unaprijed se zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trolnijiski endometrij je karakterističan za vrijeme oko ovulacije. To je potpuno uredan ultrazvučni nalaz.