pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

mark2013

Poštovani, da li je moguce da mi cura zatrudni ako nam je puknuo kondom ali nije bilo ejakuliranja, prekinuli smo snosaj...ona je bila u neplodnim danima tj. 2 dana nakon zavrsetka menstruacije, kad smo i imali spolni odnos. molim Vas postovani doktore da mi samo na dva pitanja odgovorite, jer nisam mogao naci odgovore i trazio sam posljednja 2 dana i nisam mogao naci. 1. da li je moguce da je tijekom opisanog spolnog odnosa bilo predejakulata? 2. da li je moguce da od predejakulata cura zatrudni u neplodnim danima

molio bih Vas za odgovor i da mi sto bolje objasnite,
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sad da li je bilo predejakulata to ne znam, ali nije došlo do ejakulacije, a i ako je je ciklus redovit, neplodni su dani.
Dakle odgovor je ne.

mark2013

dobar dan,
opet ja. Dakle djevojci mi je danas 29. dan ciklusa i ona jos nije dobila. Ciklus joj traje 29. dana, i u prijašnjim komentarima sam spomenuo da nam je puknio kondom i Vi ste bili na sve to rekli da je trudnoca nemoguca. E sad, nas je svejedno strah iako sam ja poprlicno siguran da nije trudna, mene zanima moze li zena biti trudna iako je imala ovulaciju, bijele fleke koje dođu poslije tog, rekla mi je da je imala bolove u stomaku 27. dana ciklusa sto misli da su predmenstrualni bolovi i poprilicno sam siguran da je imala PMS..ona bi trebala danas dobiti menstruaciju, mislite li da ce ju danas dobit sa time da joj je ciklus uredan...i moze li se dogodit da kasni mjesecnica i koji bi uzrok bio tomu da kasni. Meni je iskreno zao sto sam dosadan, ali bitno mi je to da znam ubuduce, ako se ne daj boze ponovi...i da li je moguca trudnoca uz one simptome koje sam naveo?

Hvala i stvarno mi je drago da ima ovakvo mjesto gdje nam osoba poput Vas moze pomoci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam prije odgovorio. Ostale odgovore potražite u prijašnjim odgovorima.
Ako ne vjerujete neka napravi test na trudnoću.

sandra1

Postovani,imam 15 godina,prvi odnos sa deckom sa imala 11.09 a menstruaciju sam trebala dobiti 20.09 i jos je nisam dobila,usao je samo 3 puta u mene i to ne do kraja,i koristili smo kondom,mozda,zato sto nisam sigurna da li ga je stavio,da li je moguce da sam trudna? molim vas da mi odgovorite sto pre,hvala unapred happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ako nije bilo ejakulacije i imali ste odnos s kondomom.
Educirajte se.

sandra1

Hvala,a ako nismo koristili kondom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ni tada jer nije bilo ejakulacije.

anabella23

Poštovani,
imala sam menstruaciju dva puta ovaj mjesec. od 14.10. do 18.10. i od 26.10. do 31.10. inače ju uvijek dobijem 14.
ovo mi se prvi put dogodilo. moje je pitanje kada bi trebala dobiti slijedeću menstruaciju? 14. ili 26.? (ciklus mi inače traje 32 dana)
ispričavam se na glupom pitanju, ali od brige više ništa ne znam. zahvaljujem Vam se na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.10 vam nije bila menstruacija nego neuredno krvarenje.
Vjerovatno ćete menstruaciju dobiti u uobičajno vrijeme dakle 14.11.

sela

Postovani!
Imala sam prvi odnos s deckom bez zastite 01.01 za novu godinu. Bila sam dosta pijana. On kaze da nije u opce svrsio. Zadnju mengu sam imala 15.12 i traje mi normalno 7 dana..a sljedecu sam trebala 12.01 i nisam kasni mi 1 dan. Jako me jajnici bole. Inace menstrualni ciklus mi je redovan. Pa bi vas htjela pitati dali je moguce da sam trudna? Ilinace idem u teretanu vjezbam pocesto a i nisam bila doma nego kod prijateljice u Bosni na 2 tjedna jel moguce da mi kasni menstruacija zbog promjene? Nadam se da ce tte mi pomoci. Puno hvala
pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni uzroci koje ste nabrojali su svakako mogući. Ali pošto ste bili alkohololizirani i niste vladali situacijom niti vi ni partner, svakako je trudnoća moguća.
Napravite test sutradan.

tutku1312

Poštovani,
Prije par sedmica imala sam prvi spolni odnos,boljelo me je,ali nisam krvarila. U petak 14.03.2014 imala sam drugi spolni odnos. Menstruacija mi kasni 2 dana. Zadnja menstruacija mi je bila 16.02.2014,inače je redovna. Tu noć smo pili,ali sam bila pri svijesti. Nismo koristili zaštitu. Sjećam se da je svršio po mom stomaku. Nisam sigurna da li je došlo do vagine. Boli me stomak i imam glavobolju. Da li je moguća trudnoća ? Nadam se da ćete mi pomoći jer me je jako strah. Hvala unaprijed,lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste prema opisanom odnose tijekom neplodnih dana. Bol u trbuhu je predznak da dolazi menstruacija.

silva115

Poštovani, prvi odnos sam imala 08.03. to je ujedno bio i neplodan dan, koristili smo i zaštitu.
Zadnju menstruaciju sam imala 18.02., a za ovaj mjesec mi je trebala stići 13.03. ali nije, kasni već 7 dana.
Nekad, nekad osjetim blagu bol u desnom jajniku, donji dio trbuha mi ja blago napiren ali to mi je normalno kad trebam dobit, zanima me dali je moguća trudnoća pošto mi kasni već 7 dana?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test.

lanči0123

Poštovani.
Imala sam prvi spolni odnos 15.4 bez kondoma.On kaze da nije svrsio u mene,ali neznam dali da mu vjerujem.Od tog dana imam jake bolove u trbuhu.Zadnju menstruaciju sam dobila 24.3. i mislim da su mi tada bili neplodni dani.Inace menstruaciju dobivam svaki 30,31 dan.ali sada ju jos nisam dobila.Jako me strah,mislite li da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

mobitel12345

Imao sam odnos sa curom, za vrijeme seksa smo koristili zaštitu, kad sam trebao svršiti izvadio sam van i izdrkao se u kondom. Odnose smo imali u plodnim danima. Sada joj kasni menga već 3 dana, dali je ona trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema vašem slikovitom opisu situacije ne bi se trebalo raditi o trudnoći.