pitanje pomoc

majaba3

Postovani Doktore,
Molim Vas ako mozete da odgovorite. Moja sestra je bila na pregledu kod ginekologa, rutinski pregled. Medjutim, dr joj nije mogla uzeti uzorak za papa test jer je bilo puno sekreta, i dala joj teraliju medazol tablete za rodnicu i tablete koje uzima oralno. Od tih tableta cini joj se da precesto mokri, smanjen je aletit, sto je i dobro u njenom slucaju, jer je punija, osjeca tup bol ispod desnog pazuha? Je li to normalno? Napominjem da je radila analize krvi, urina, sve ok. Kad zavrsi terapiju ide da vadi briseve, cervik. I vaginalne, papa i ultrazvuk. Ako bi ne daj Boze bio neki problem sa prohodnoscu jajovoda, da li se moze vidjeti na ultrazvuk ili na ovim pregledima? Pokusava vec 3 mjeseca da ostane trudna i jos nista. Izvinite na opsirnosti, ali preplasena je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka koristi samo vaginalete. Dalje prema uputama njene ginekologice. Ne treba nikakvu obradu raditi za sada. Ukoliko godinu dana ne dođe do trudnoće tada se kreće s obradom.

majaba3

Doktore, hvala puno. Od vaginaleta je bilo prva dana neki iscjedak roze boje, oskudan, ali je i u sredini ciklusa. Danas nema iscjetka, sve ok, pa da li se treba brinuti? Da li dr na ultrazvuku kad gleda jajnike, moze da posumnja na neprohodnost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

UZV pregledom ne može dokazati ili posumnjati na neprohodnost jajovoda.

mc91

Poštovani doktore,

imam Chronovu bolest već 2g. i trenutno pijem dosta tableta, zato što mi se bolest ponovo aktivirala, pijem decortin, imuran, folacin te pantoprazol. Isto tako imam policistične jajnike, do prije godinu dana pila sam Diane 35, kako sam prestala uzimati navedene, mjesečnica je bila neredovita, znala je doći na 20 i neki dan, pa par mjeseci na oko 45. dan, pa 30 i neki i zbog toga sam odlučila da se ponovo vratim tabletama, ali ovaj put mi je ginekolog prepisao Lindynette. Zanima me sad, prvo utječu li kontracepcijske pilule na Chronovu bolest, točnije mogu li pogoršati stanje? U uputama sam pročitala da treba biti oprezan sa Lindynettama ako se boluje od Chronove bolesti, no ginekolog mi to nije rekao. Drugo pitanje je, može li se smanjiti učinkovitost Lindynetta zbog navedenih drugih tableta koje koristim? Danas sam dobila mjesečnicu i popila sam prvu pilulu. Hvala unaprijed!

majaba3

Hvala doktore, vec joj je bolje, da li preporucujete kad zavrsi terapiju da pije probiotik? I ako bi imala sepsu, da li to pokazuju laboratorijski nalazi koji su joj jako dobri?

Dejan Šakoronja, dr. med.

mc91 to nije pravo pitanje za ginekologa. Oko štetnosti djelovanja pilula po mb. Chron morate se konzultirati sa svojim gastroenterologom.
Ne umanju učinak pilula lijekovi koje uzimate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Majab, ako su nalazi laboratorija uredni zasigurno nemate sepsu.

majaba3

Hvala doktore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.