Pitanje vezano za ginekologa

Matea23

Dobar dan,naime zanima me dali je moguća trudnoća za vrijeme menstruacije iako nije bilo spolnog odnosa ali je sperma došla u doticaj s rukama i ruke su oprane sapunom i obrisane dali je moguće da je pod noktima Šta ostalo i kad se išlo na vc i brisalo da se unijelo u maternicu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća.

lili12345

Poštovani doktore imam pitanje u vezi menstruacije mada mislim da je sve u redu.
Menstruacije dobivam svakih 31 dan,a predposljednja je bila 24.7. tako da sam i ovu očekivala 24.8. Oko 14. je počela ocekivana bol u grudima,a oko 19. razdraljivost i cesta plakanja te ujutro 21. je prestala bol u dojikama,nastupio je neki čudan osjećaj u trbuhu i počelo u poslijepodnevnim satima krvarenje. Krv je u početku bila svjetlocrvena a kasnije tamnocrvena te sam primijetila dosta sitnih ugrusaka te ugruške nakon mokrenja. Trajanje je bilo normalno-3-4 dana.

Zanima me da li je u pitanju prava menstruacija ili implatacija zato što je došla tri dana prije?

Isto tako zanima me i sljedeće: zašto se datum moje menstruacije pomiče? Prije godinu dana ona je bila oko treceg u mjesecu, a sada vec 21. Datum se stalno pomiče prema dolje te da li je to normlano?
Hvala na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je, nema veze što se pomiče. Radilo se o menstruaciji.

lili12345

Zaboravila sam napomenuti da uvijek koristim tabletu protiv menstrualnih bolova zato što su često neizdrživi. Ovaj put osjetila sam neke jacinom srednje bolove i to više u gornjem dijelu trbuha nego u donjem. u donjem dijelu bolovi su bili jačinom slablji.
Da li je i dalje sve u redu ako su bolovi bili slablji nego inace?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu.