Pitanje za doktora u vezi nalaza

Matea23

Postovani,danas sam bila kod doktora i odnjela mu nalaz krvi i mokrace i reko je da je sve ok i pitao me jesam trudna na sta sam stala i gledam ga a prije toga tjedan dva san bila kod njega na pregledu spolne odnose nisam imala ali mi mendtruacije nisu redovite jedan mj nisam imala pa sam imama 6.6 i jos nisam dobila ,na sto me je opet pito jesam trudna kad mi se to desava a odnose nisam imala,fao mi je i kontracepcijske tablete zbog tih menastuacija fa se unotmaliziraju ali nez koje jer u ljekarnu ce tek sutra doci pa me zanima sta vu mislite zasto kasbe menastuacihe jer jedan mj mi opce nije dosla i sad je jos nema

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda ciste, pcos, anovulacija i sl.
Trebali ste napraviti UZV pregled.

miki 5

Postovani,
Trudna sam 26 tjedana. U trudnoci mi je pronadena e.coli u urinu,pila sam antibiotike. Sada sam isla raditi ponovno urinokulturu (kontrola) i e.coli vise nema,ali pojavila se neka druga bakterija (nazalost nisam zapamtila koja,a nalaz je ostao kod doktora). Doktor mi je prepisao antibiotike cefaleksin 2×12h. U uputi naravno pise da se ne preporuca da ih koriste trudnice,trebam li se brinuti za svoje nerodeno dijete? Imam neki strah prema antibioticima jer cim pise da se ne preporucuje, smatram da ne pise bez razloga. Slobodno ih pijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slobodno ih uzimajte.

miki 5

Imam jos jedno pitanje,naime prosli tj sam bila u bolnici jer sam imala proljev i povracanje (vec drugi put u trudnoci), uzrok nije otkriven (uzorak stolice uredan), te sam zbog dehidracije, manjka kalija ostala u bolnici do stabilizacije, bila sam na cajnoj dijeti. Sveukupno u trudnoci sam dobila 4 kg, sada izgubila 2 kg...vratila skoro 1 kg...tj. ukupno sam u 26 tjedana trudoce jedva dobila 3 kg. Takvo stanje me brine, molim vas za vase misljene,da li tako malo kilograma utjece na moje dijete? Da li utjece na mene i na moj imunitet? Kako da povecam kilazu? Okolina mi stalno govori da je to malo,da je lose za bebu i mene,da budem slaba za porod,beba mala... Ultrazvuk je do sad pokazivao da je sve ok...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je UZV nalaz uredan ne trebate brinuti. Ono što niste napisali s kojom tjelesnom težinom ste ušli u trudnoću?
Ne postoji recept koji vam ja mogu dati niti savjetovati da dobivate na težini.

miki 5

U trudnocu sam krenula sa 56 kg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Optimalno bi bilo dobiti u trudnoći od 9-13 kilograma.