pitanje za ginekologa

rkekic

Postovani,
Da li postoji nacin za utvrdjivanje plodnih dana bez doktora uz pomoc nekog testa ili sl.kod neredovne menstruacije koja varira izmedju 30-35 dana.Stitna zlijeda je uredu,nemam ciste i do sad mi ginekolog nije rekao da imam neke zdravstvene probleme ali menstruacije su mi neredovne.Imam 27 godina.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U svim apotekama postoje aparatići za dokaz ovulacije. Npr. Maybe baby i sl. Konzultirajte apotekare. Primjena je vrlo jednostavna i dovoljno pouzdana.

Babi185

Poštovani dokotre,imam problemčić pa Vas molim za mišljenje. Naime, već tjedan dana osjećam nelagodu u vaginalnom pordučju, u početku je bio više izražen, nešto slično kao simptomi gljivica te sam upotrijebila Canesten vaginaletu i kremu,međutim nelagoda je, doduše manje, ali ostala, posebno izraženo je pri pokušaju odnosa kojeg je praktički nemoguće izvesti jer baš boli i žari i kao da je "zatvorena".napominjem da već dugo pijem i Yaz pilule. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o upali u rodnici. Probajte multigyn actigel lokalno i nakon toga probiotike lokalno ako niste u mogućnosti otići na pregled.

Babi185

Hvala Vam doktore, svakako ću poslušati Vaš savjet! Zaboravila sam spomenuti da mi je bila prisutna i sukrvica prilikom pokušaja odnosa te nakon toga... ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je stvar upale. Tkivo je upaljeno i naravno da dođe kod odnosa do sukrvice. Izbjegavajte odnose dok se upala ne riješi.

Tijana783

Imam cest svrab unutar vagine,mozda svakih mesec dana... Da li moze biti nesto opasno i da li da se javim sto pre ginekologu???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nije ništa opasno. Radi se o upali u rodnici. Javite se na pregled.

Tijana783

Hvala na odgovoru....Koji je uzrok upale rodnice??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bakterijski, virusni, parazitni ili gljivični.

Zvonchica90

Postovani,
Posto imam ne zasticene odnose,ali uvek pazimo,zanima me da li presemena tecnost uvek izlazi? i da li ona retko ili cesto sadrzi spermatozoide ?

sanidica

Doktore, zanima me da li su ove kvrzice na preponama opasne? Ja napipam po neku, ali nisu vidljive onako sa povrsine i ne bole me, nisu ni velike. Ne znam sta bi to moglo biti? Hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zvončica, mislite na predejakulat. On izlazi samo pred ejakulaciju i neki put ima dovoljno spermija za oplodnju.
Dakako da ono što izlazi tijeko odnosa je sluz a ne predejakulat i u njemu nema spermija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanidica ne znam ovako o čemu se radi. Otiđite na pregled.

Maya666

Poštovani,
po prvi put cu sada poceti piti kontracepcijske pilule. Dr mi je prepisala Microgynon za koji je rekla da pocnem piti 5. dana ciklusa te da koristim dodatnu zastitu prvih mjesec dana. Inace su mi ciklusi produzeni, 33 do 39 dana. Pa Vas pitam, zar necu ja bit zasticena iako ih pocinjem piti 5 dana ciklusa, ili potpuna zastita vrijedi samo ako se pilule pocnu piti 1 dan ciklusa??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moj savjet pilule početi s prvim danom ciklusa. Dodatna zaštita sedam dana. Daljna zaštita nije potrebna.

sanidica

Postovani, imam jedan problem. Dobila sam menstruaciju 25og marta a tada sam i pocela da pijem panklav zbog povecane sedimentacije , pa mi je ginekolog prepisao. Moram ispiti 2 kutije, prvu sam ispila. Od kako sam dobila menstruaciju javio mi se svrab na klitorisu i oko njega, na usnama, jako me cese , ne znam zbog cega. Tusiram se i odrzavam higijenu ali me to jako pece i svrbi, cak me u snu probudi svrab. Pa me zanima da li je moguce da je to neka infekcija ili samo iritacija? Ili je mozda od antibiotika, posto su jaki? I sta da radim? Nisam imala odnose. Hvala Vam unapred na odvojenom vremenu. Pozdrav !

majche1988

Imala sam abortus 26.02 nakon toga odnos 24.03 nezasticen ali prekinut..Kada treba da ocekujem menstruaciju I da li postoji mogucnost da sam trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanidica, radi se o gljivičnoj upali rodnice i vanjskog spolovila koja se javila kao posljedica uzimanja antibiotika.
Uzmite Canesten kremu i mažete vanjsko spolovilo 2-3x dnevno par dana, a kad vam stane menstruacija koristite i Canesten vaginalete kroz tri večeri.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Majche u principu nakon mjesec dana od zahvata.
Savjetujem zaštitu od trudnoće, jer ovo će vam se ponovo dogoditi.