pitanje za ginekologa

sanidica

Postovani, danas mi je 5.dan menstruacije. Planirala sam da odem kod ginekologa na uzv i da uradim vaginalne i cervikalne briseve jer do sada nisam to nikako uradila. Kojeg dana ciklusa je najbolje da odem , mislila sam takodjer i da mi gin.pogleda folikule i vidi da li imsm ovulaciju pa ne znam kada je za to najbolje vreme .

Hvala unapred ,pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najbolje je oko sredine ciklusa.

Teradex

Poštovani, imam 24 godine, 59 kg i 172 cm visine tako da smatram da tjelesna težina kod mene nije problem, mislim da se hranim "prosječno" (niti previše zdravo niti nezdravo), ali tjelesnu aktivnost bih svakako mogla pojačati, pogotovo sada kad je došlo proljeće. Nadam se da će krenuti na bolje jer sam zadnju "pravu" menstruaciju imala u 12. mjesecu, a nakon toga 4 kratka ciklusa s oskudnim krvarenjima, a jučer mi se pojavio smeđi iscjedak kao i u prethodna 4 ciklusa pa sada čekam da li da si to bilježim kao menstruaciju ili ne... Za svaki slučaj sam napravila i test na trudnoću koji je bio negativan. Simptome pms-a (bolne grudi), koji su za mene bili normalni za svaki ciklus, ne osjećam već više od pola godine. Inače bi mi se takvi ciklusi dogodili možda 2-3 puta godišnje, a sada nikako da prestanu pa sam malo frustrirana, tim više što još ne mogu dobiti tablete za koje se nadam da će riješiti stvar.

Feniks92

Postovani.
Trenutno sam 30+1 u petak bila na kontroli nalaz uzv:glava,kcs+,posteljica sprijeda, oa 268/31,fl 51, fd+, afi 17, bpd 82, og 252,tt1440, cerviks T oblika 35mm. Kojem tjednu bi odgovarao plod nisu nista rekli.

Jucer navecer me uhvatilo stezanje i bebica se jako ritala, zaspala sam jako kasno od brige,da li u tom slucaju normabel moze pomoci to mo se zna desit barem jednom tjedno odprilike.

Hvala lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vi morate učiniti kompletan ginekološki pregled i analizu svih hormona. Prema tome bit će Vam ordinirana terapija.

TheMissTea

Poštovani, nakon ležanja u bolnici zbog nelecene prehlade, slucajno mi je konstatovan je Hasimoto tireoiditis. Ostale provere krvi za stitnu zlezdu su u redu, a i ultrazvuk je bio u redu. Rekli su da ne treba da pijem lekove, jer je stitna zlezda jos uvek zdrava, i da treba da se kontrolisem jednom godisnje. Imam 24 godine. Interesuje me kada budem planirala trudnocu, za 2 godine, 5, 10, da li ovo stanje (bez lekova) ili stanje sa lekovima moze da utice na plodnost?

Plavaptica03

Dobra vecer,muci me jedan problem molim Vas za savjet.
Dakle, imam gusti zuti iscjedak,nema mirisa traje vec 2-3 dana sa svrbezom s time da je taj svrbez povremen i ne bas intenzivan. Menstruacija mi je zavrsila pred 4 dana otprilike. Ne znam je li to sve posljedica ciscenja maternice pa mi uzrokuje te simptome ili moram otici na kontrolu za candidu ili mozda neku bakteriju? Naime bojim se da nije trichomonas ili klamidija ili nesto slicno.. Zadnji odnos sam imala prije 2 mjeseca sa deckom nezasticeni uz pilule..On nije imao nikalve siptome bakterija ili slicno.. Pilule sam tad prestala piti i imala sam candid kao nuspojavu koju sam ljecila sa vaginaletom.. Sad ne znam ucemu je stvar.. Jel moze biti da nisam izljecila dobro kandidijazu? Ili da pricekam jos par dana? Ispricavam se na konfuznom pitanju nadam se da cete me razumjeti i pomoci . Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana TheMissTea, potrebna je redovita kontrola liječnika. Ukoliko će biti potrebno ordinirat će Vam terapiju. Bez obzira na sve to plodnost neće biti smanjena i normalno ćete ostvariti trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Plavaptica, prema onome što ste naveli najvjerojatnije se radi o gljivicama (candida). Gljivice normalno žive na nama, a uslijed pada imuniteta mogu se razmnožiti više od uobičajenog i izazvati simptome. Menstrualna krv pogoduje njihovom rastu. Savjetujem da u apoteci uzmete neki od vaginalnih antimikotika (neke možete dobiti i bez recepta). Ukoliko se simptomi ne bi povukli javite se liječniku radi pregleda i eventualnih bakterioloških briseva.

xxxNinaxxx

Poštovani, molim Vaš savjet dok čekam pregled kod svog ginekologa. S vremena na vrijeme sama pregledam intimno područje. Sada sam, ulaskom do pola prsta u rodnicu osjetila na prednjem zidu s lijeve strane neko sitno zadebljanje. Dakle, nisam rodila i znam da rodnica ima nabore. Osjetim ih, ali ovo je nešto više zadebljano. Znam i sama da bez pregleda ne možete puno reći, ali samo mišljenje iz Vašeg iskustva, da li to može biti normalna anatomija rodnice, ako ne, što može biti i imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je teški reći o čemu se radi, ali moguće da su to himenalni karunkuli, tj. ostaci himena.

xxxNinaxxx

Poštovani, hvala. Znam da je teško reći bez pregleda. No, da se nadovežem na prethodno, zadnja 2 mj imam pojačan bijeli iscjedak, gust, bez mirisa. A prije 2,5 god mi se dogodila ozljeda u rodnici tijekom odnosa, citirat ću doktoricu: "Erozija stražnje komisure" N77.8 vulvovaginalna ulceracija. Ovo što ja osjetim na dodir je bezbolno, tvrđe, malo, par mm, vodoravno kao pojačan nabor, ali na prednjem zidu, u ležećem položaju na 3-4 cm unutar rodnice. Na pregled idem za 8 dana, a Vas molim na osnovu ovih informacija, da mi kažete može li biti ožiljak ili nešto vezano za pojačani iscjedak? Puno hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je to ožiljak nakon laceracije. On nema veze s iscjetkom. Prema opisanom moguće da se radi o gljivičnoj upali. U ljekarni uzmite neki od vaginalnih antimikotika koje možete kupiti i bez recepta.

sanidica

Postovani da li mozete da mi protimacite rezultate testa
PAPA II s.č 2
DEDERLAJNOVI BACILI, NEUTROFILI, INTERMEDIJARNE I SUPERFICIJALNE PLOČASTE ĆELIJE METAPLAZIJA.

Potniatheron

Poštovanje, imam 26 godina. Prosla menstruacija mi je trajala od 05.04-10.04. Od prestanka menstruacije osjecam osjecaj pritiska i tupu bol u ljevoj zdjelici oko jajnika. Osjecaj pritiska stalno osjecam, a bol je najizrazenija kad sjedim i lezim a tada se širi prema leđima. Ovakva bol mi se i prije javljaja s tim da bi trajala sat dva nakon toga bi prestala a sada traje vec 10 dana bez prestanka. Prosla menstruacija je bila bolnija nego obicno, i krvarenje je trajalo dva dana, a nakon ta dva dana ostala četiri dana sam imala krvavi iscjedak, obicno mi krvarenje traje pet dana, a šesti dan mi se javi iscjedak. Također dok mi je trajala menstruacija imala sam ucestalu potrebu za mokrenjem koja je nakon menstruacije stala. Svakako cu otici na pregled u međuvremenu molim za savijet. Hvala.

bubamara_5

Postovani doktore,

zadnjih nekoliko dana me muci jedan problem. Dakle, moja mokraca je tamnije boje nego inace i prati je jedan cudan, neugodan miris (nesto slicno mirisu pokvarenih jaja). Takav miris sam imala prije nesto vise od godine dana, ali bio je popracen jakim bolovima u donjem dijelu ledja i bolovima pri mokrenju kada mi je ustanovljena bakterija u mokraci. Sada je dakle prisutan samo miris (ali i tamnija boja urina). Znate li mozda o cemu bi se moglo raditi?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, nalaz je uredan: bakterije koje su normalne u rodnici , stanice vrata maternice i metaplazija koja je uobičajena (dobroćudna) promjena stanica kao odgovor na određeni podražaj.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Potniatheron, prema opisanom moguće da su problemi od urinarnog trakta. Bol koja se širi od leđa i u prepone karakteristična je za bubrežni kamenac, a moguća je i kod infekcije. Savjetujem da učinite analizu mokraće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana bubamara, savjetujem analizu mokraće i urinokulturu. Vjerojatno se radi o infekciji mokraćnih kanala.

sanidica

Postovani doktore , hvala vam na odgovoru. Doktorka mi je(prije rezultata papa testa )na osnovu pojacanpg iscetka dala da koristim Macrimor vagitorije 6x1. Zavrsila sam sa tom terapijom, da li mogu koristiti sada i kantarionove vaginalete zbog ove metaplazije ili da sacekam naredni mesec ?

Nazad
1 ... 28 29 30 31 32 33 ... 62
Naprijed