pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete početi s vaginaletama.

Feniks92

Postovani,
Danas sam prema zadnjoj M 34 tjedna trudna, prema uzv 32+6, prerezalo me nesto kroz rodnicu kao da mi neko prosao ostrim nozem, vec mi se to jednom dogodilo ali kada sam bila u 23 tjednu. Bebu osjecam i naravno stezanja bez bolova, sto se tuce iscjedka je normalan koliko mogu ja procjeniti jer koristim navecer utrogestan vaginalno. Da li imam razloga za zabrinutost ili moguce da me bebica stisnula samo. Uloziva sam za vrh prsta nalaz se nije mjenjao od 16 tjedna,u ponedjeljak mi kontrola pa nebi htjela bezveze dizat paniku. I koliko je opasno ako bi se dijete u tom tjednu rodilo.
Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Prijevremeno otvaranje praćeno je konstantnim bolovima koji se javljaju u intervalima i krvarenjem i/ili sukrvicom. Vjerojatno ste osjetili udarac djeteta.

Antonija185

Postovani doktore,

Godinama sam pila kontracepcijske pilule (zbog nepravilnog ciklusa i navodno policisticnih jajnika). Uvijek sam sa istim partnerom i zadnjih godinu dana ne pijem pilule i ne stitimo se. Medjutim ne dolazi do trudnoce. Ginekologica mi je dala da pijem duphaston kroz tri ciklusa i onda bih normalno dobila menstruaciju ali od trudnoce nista. Sada vec mjesec i pol dana nisam dobila mjesecnicu. I konstantno imam vec 10-ak dana smedjkasti iscjedak koji je ponekad sukrvav. Izludjuju me vise ti isjetci svaki mjesec, a ovog puta narocito dugo traje. Zadnji put mi je ginekologica rekla da misli da nemam ovulacije (inace citajuci njezin nalaz jajnici su mi mikrocisticni -da li je to isto sto i policisticni??) , zato sam i pila Duphaston. I sada cekam mentruaciju koju nikako docekati jer mi je rekla da se 11.-i dan ciklusa narucim za pregled. Da li su normalni ti smedjkasti iscjetci stalno ( sada vec i 15 dana)? Znam da je to kod mene; kako kod normalnih zena bude ovulacija a kod mene je nema pa imam to, Laicki receno.unaprijed hvala na odgovoru i isprike za poduzi tekst.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod Vas je potrebno učiniti kompletnu hormonsku analizu 3. dan ciklusa. Treba odrediti vrijednost progesterona 21. dana ciklusa da se ustanovi imate li ovulaciju. Moguće d je sukrvica uzrokovana hormonskom neravnotežom. Prema nalazima odredit će se tarapija. Mikrocistični su isto što i policistični jajnici.

MajcinaDusica

Poštovani, imam 25 godina. Inače mi se znalo dešavati da mi menstruacija kasni, ali evo u martu nikako nisam dobila, početkom aprila (5.4.) mi se pojavio smeđi sluzavi iscjedak, i trajao je 4-5 dana koliko mi inače i traje krvarenje, s tim da ovog puta nije uopće bilo krvi. Nakon nekoliko dana, tačnije 17.4. mi se opet pojavio smeđi sluzavi iscjedak, s mirisom hrđe otprilike. I traje evo jos uvijek (22.4.), opet nema krvarenja, nego na papiru primijetim vrlo malo krvi. Nisam seksualno aktivna, a na UZ prije nekoliko mjeseci doktorica je primijetila malo veću cistu na desnom jajniku. Šta bi mogao biti povod ovom smeđem iscjedku i neredovnoj menstruaciji? Imam li razloga za brigu? Hvala.

Ichbin

Postovani doktore imam neke bijele fleke na pocetku velikih usana, oko 0.5 ili 1 cm. Ima ih nekoliko. Na pocetku sam mislila da je zbog depilacije i nisam se brinula, medjutim ne nestaju i cini mi se da se pojavljuju nove. Sto bi to moglo da bude? I kako lijeciti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana MajcinaDusica, razlog je najvjerojatnije hormonska neravnoteža. Preporučam da učinite kompletnu hormonsku analizu. Prema nalazima ordinirat će Vam se terapija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ichbin, bez pregleda je nemoguće reći o čemu se radi. Javite se Vašem liječniku.

Mimi4ka123

Postovani kasni mi mens 3 dana, juce popodne sam uradila test trudnoce bilo je negativan. Jutros kad Sam stala vidim test druga crta ali bjela. Sta to znaci? Jedna roze druga bjela ali je ima

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test treba očitati u za to predviđenom roku. Nakon tog roka mogu se desiti promjene u rezultatu koje ne odražavaju pravo stanje.

Mimi4ka123

Cao doktore opet ja, test i dale negativan mens jos nema 6ti dan. Sta da radim bol u grudima samo na vrh, a kad dobijam boli me grudi celi..

Mimi4ka123

Doktore jos uvek nema mens test opet negativan danas 36dan pod prosle mens. Sta da radim

Ivo Balenović, dr. med.

Javite se liječniku radi tableta (duphaston) koje će izazvati krvarenje.

DmitraJ

Možete li da mi objasnite što je to nepravilna uzana ectopia?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ektopija je promjena na vratu maternice koja nastaje kada stanice koje se nalaze unutar vrata maternice (cilindrične) pređu na vanjski dio vrata maternice gdje se normalno nalaze stanice pločastog epitela. Prisutna je u oko 70% žena u reproduktivnoj dobi. Vremenom se može povećavati ili smanjivati, ali i nestati. Ektopij nije patološko stanje i ne zahtjeva liječenje osim ako ne izaziva probleme kao što su krvarenje nakon odnosa ili pojačan iscjedak. Problem je u tome što je taj cilindrični epitel (stanice) koji nije na svom prirodnom mjestu (unutar vrata maternice) podložniji upalama od pločastog epitela.

DmitraJ

Hvala Vam, zaista ste ljubazni.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

sanidica

Postovani, mesecnicu imam svakog 25.og u mesecu. Ovog meseca sam osetila da mi sekrt mirise na luk pa sam na svoju ruku uzela 3 canesten vaginalete. Vaginalete bih stavljala uvece a onda bi sutra preko dana sadrzaj mako iscyrio,ovog outa posle druge vaginalete iscurilo je roze (19.07) i danas mi je ide krv normalno kao da je pocela menstruacija. Pa me zanima da li je to samo malo poranila ili je neki problem izazvan vaginaletama canesten3 ? Hvala unaprijed i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nema veze s canesten vaginaletama. Vjerojatno je menstruacija krenula ranije.

Nazad
1 ... 29 30 31 32 33 34 ... 62
Naprijed