pitanje za ginekologa

Luciley

Poštovani,
primjetila sam pojačan mogu reći dosta obilan vodeni iscjedak. Nema mirisa ni boje, a ujutro ili tijekom dana kad ne stavim dnevni uložak gaćice mi budu mokre. Pretpostavljam da sam u ovulaciji jer osjećam i laganu bol u trbuhu(jajnicima) Menstruacija mi je počela 14.7. A to sam 20.7. primjetila. Jeli to samo pojačan iscjedak tijekom ovulacije?

Luciley

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o pojačanom iscjetku kakav je uobičajen u vrijeme ovulacije.

sanidica

Postovani hvala na odgovoru. Evo vec 3 dana mi po malo izlazi crveno..nikako da krene pravo krvarenje. Da li je to normalno ? Inace po mom kalendaru bih trebala 25 dobiti, ovog meseca je malo uraniko. Da li da se brinem i idem kod lekara ? Hvala unapred

Sneze

Dobar dan doktore . Molila bi da mi odgovorite na pitanje. Moja zadna mjesecnina je bila 12.05.2018 i mislila sam da sam u drugom stanje i test je bio pozitivan,ali evo na 19.07 bila kod doktora materica bila zatvorena normalno,ali na ultrasound se videlo samo malo senci. Analize krvi je bilo 100. Danas isla opet da mi uzmu krv i nemogu docekati rezultate. Niti doktor mi je objasnio sta to znaci niti sestra. Molim vas recite mi istinu, sta bi trebala da ocekujem jer sam pod velikom stresom... unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte da krene pava menstruacija. Ukoliko ne dođe, javite se liječniku.

sanidica

Postovani doktore, ginekolog moze da mi zakaze termin tek za 3 meseca obzirom da sam trenutno u inostranstvu. Ja od 19.09. Samo malo krvarim prvo je bila prava crvena krv sada je tamnija i nije krenulo oravo krvarenje koje inace treba. Ja nemam nikakve bolove. Mogu li da sacekam da vidim i sledeci mesec da li ce se regulisati ? Sta moze biti razlog ovog poremecaja ? Pre 3 meseca sam bila kod ginekologa i sve je bilo u redu papa test,uzv i ginekoloski oregled je bio u redu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži (slabija funkcija žutog tijela), zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja. Ukoliko bi se to ponavljalo može se liječiti primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa.

Gralla

Postovani
Predzadnja menstruacija je bila 23.06. i trajala 5 dana .,
U međuvremenu sam imala spolni odnos 09.07. i pukao je kondom., U roku od sat vremena sam popila pilulu "Ella" i nije bilo nikakvih nuspojava..iduca mjesecnica je bila 21.07.dva dana prije nego inace .,prvi dan je bilo normalno samo u manjim količinama nego inače, a preko noci nista ,drugi dan je takodjer isto bilo a vec treći dan (23.07.) je sve to stalo.
Imam li razloga za brigu? Jel moguće da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje je bilo od 21. do 23.7 vjerojatno je posljedica tablete, a ne menstruacija.

leandra12345

Poštovani doktore, pokušati ću vam ukratko opisati sve.
U 4. Mjesecu radila sam papa test nakon sto mi je menstruacija kasnila 40 dana koji mi prvi put nije bio dobar, ustanovljen mi je cin I i kasnije hpv visokog rizika. Također su mi uzeti brisovi i pozitivna sam bila na ureaplazmu za koju sam pila doksiciklin i koristila vaginalnu kremu. Nakon toga opet mi je menstruacija kasnila 2 tjedna, dijagnoza mi je displazija vrata maternice, išla sam na kolposkopiju na kojoj piše: vidljiva skg, mala e zona oko vanjskog ušća koja pokazuje jod negativnost.
Zadnja menstruacija mi je bila 19.6. Nakon čega sam 2.7. Vrlo Slabo krvarila povremene no, više kao crveni iscjedak. Ginekolog mi je samo rekao da za mjesec dana ponovim papa test.

Sada mi menstruacija kasni već 10 dana, a danima već imam blagi krvavi iscjedak, toliko malo da ne ostaje na rublju, ali vidim kada sam na wcu. Trebam li se zabrinuti što skoro tjedan dana imam to vrlo slabo krvarenje? Odmah da napomenem da nisam trudna. Hvala vam puno i ispričavam se na dugom postu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz papa testa nema veze s krvarenjem. Prema onome što ste naveli uzrok Vaših problema (neredoviti ciklusi i disfunkcijsko krvarenje) je vjerojatno hormonski disbalans. Savjetujem da uraditi kompletnu hormonsku obradu.

Gralla

Postovani .,
Pisala sam vec prije ,i jos me zanima jel moguće da je u pitanju trudnoca?.
Predzadnja mjesecnica mi je bila 23.06. i trajala 5dana inace mi ciklus između traje 26-27 dana.u međuvremenu sam imala spolni odnos i pukao je kondom.,u roku od sat vremena sam popila pilulu "Ella" i nije bilo nikakvih nuspojava., iduca mjesecnica je bila 21.07 dva dana prije vec inace i u manjim količinama prvi i drugi dan je bila u manjim količinama a preko noci nista i vec treći dan 23.7. je stalo sve ,vi ste na to vec odgovorili da je to krvarenje vjerojatno uzrok tablete a ne mjesecnica ,pa me zanima jel moguce da sam trudna?
I oprostite sto opet pisem ,ali me zabrinjava to stanje
Veliki pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, tako da je šansa za trudnoću minimalna (od 100 žena koje uzmu tabletu 2 će zatrudnjeti). Teško je bez pregleda reći o čemu se radi, ali prema onome što ste naveli to krvarenje bi moglo biti posljedica tablete. Ukoliko želite sa sigurnošću isključiti trudnoću, uradite test.

anapav

Postovanje, imam pitanje za Vas. Naime, imala sam dva odnosa sa deckom. Prvi je bio sa zastitom i ejakulirao je u kondom, nakon cega je obrisao penis. Posle nekih 15ak minuta imali smo drugi odnos takodjer sa zastitom, ali 10ak minuta nakon odnosa partner je skinuo kondom, pri cemu nismo imali klasicni seks, nego je dodirivao moju zadnjicu sa penisom. Prestali smo sa bilo kakvim odnosima i partner je ejakulirao 10 minuta posle. Zanima me ako postoji neki razlog za brigu? Da napomenem, za 9 dana trebam dobiti menstruaciju, po tome su mi neplodni dani? Hvala Vam puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, trudnoća nije moguća na taj način, a i u neplodnim ste danima.

Nike_01

Poštovani,

u nedjelju rano ujutro dobila sam krvarenje u 19. danu ciklusa, da bi se to krvarenje u ponedjeljak pojačalo s ugrušcima. Nakon detaljnog preglleda (krv, urin, vaginalni UZV) nije pronađen uzrok krvarenju (pronađena je ovula Nabothi 5mm koja nije uzrok, te zapisana dijagnoza Metrorrhagia dysfunctionalis). Propisana mi je terapija Lindynette 20 (do sada nisam pila kontracepcijske pilule) koju sam počela piti u ponedjeljak navečer.

papa test je napravljen u 5. mjesecu i bio je uredan, a redovni uzv (isto svibanj) je pokazao polip koji u ponovljenom uzv kasnije nije bio vidljiv. Rečeno mi je da je moguće da je polip još prisutan, samo da se ne pokazuje na uzv.
Posjetila sam i svog ginekologa, koji mi je produžio terapiju na dvije kutije bez prestanka i uzv nakon mjesečnice koja bi trebala doći za 42 dana, nakon prestanka uzimanja pilula.

Danas, nakon tri dana uzimanja terapije, krvarenje je i dalje jednako jako: svježa crvena krv ponekad s ugrušcima. Količinski nije prejaka, no ne zaustavlja se. Kada bi hormonalna terapija trebala zaustaviti krvarenje, i u kojem trenutku da se ponovno javim ginekologu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su svi nalazi uredni, može se raditi jedino o disfunkcionalnom krvarenju. Ono bi trebalo prestati nakon 5 dana. Ponekad je, ukoliko je krvarenje obilnije, potrebno uzeti i dvije tablete dnevno.

TinaVale

Pozdrav.
Pitanje, rodila sam prije 3 tjedna, curi jos malo sukrvica. Partner zeli spolni odnos, smijem li imati spolno zasticene odnose i ako nije proslo mjesec dana od poroda? Postoji ili mogucnost trudnoce ako bude predigra i malo ga stavi bez zastite, a prije ejakulacije stavi zastitu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije preporučljivo je stupati u odnose prije nego li krvarenje u potpunosti prestane.

Nazad
1 ... 30 31 32 33 34 35 ... 62
Naprijed