placenta previa

Tamara35

Postavani,trudna sam 13 tjedana.Dvojajcani blizanci kod jednog je placenta previa koja uzrokuje krvarenje.Lezim u bolnici,terapija progesteron i mirovanje.Kad se ocekuje povlacenje posteljice i moze li uzrokovati zastoj u razvoju ploda.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi se postavila dijagnoza placente previje. Posteljica se može vratiti u uobičajeni položaj sve do trećeg tromjesečja trudnoće.

Tamara35

Postovani,lezim u bolnici 15 dana,prvih 7 dana je bila obilna svjeza krv a sada je smedje boje i uvijek bude kad mokrim i kad se obrisem tog smedjeg.Znaci vec 7 dana je tako.Je li moguce da ima toliko stare krvi?

Drugi upit,slucajno mi po nozi prosuli dezinfekcijsko sredrvo u bolnici,je li opasno po bebe?Hvala Napomena upit vezan za prethodni

Ivo Balenović, dr. med.

Dezinfekcijsko sredstvo nije opasno, a što se krvarenja tiče teško mi je odgovoriti budući da Vas nisam pregledao. Najbolje je da o svemu detaljno pitate liječnika koji Vas vodi. Krvarenja u trudnoći se javljaju u oko 40% trudnica. Ultrazvučnim pregledima može se pratiti dinamika retroplacentarnog hematoma koji se može stvoriti prilikom krvarenja. Kako se hematom 'prazni' tako se može javljati vidljivo krvarenje.

Tamara35

Postovani,doktorica mi je rekla da cu najvjerojatnije cijelu trudnocu krvarit,imam i mali hematom izmedju posteljica.Pustila me kuci na kucno mirovanje uz dolazak na terapiju depo progesteron na 3 dan.Kaze da se mogu okupat i oprat kosu.Ja u zgradi imam frizera pa sam mislila otic jer mi je manji napor.Samo bih voljela i Vase misljenje je li to dodatni napor u frizera.
Zgrada ima lift.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete do frizera. Izbjegavajte veće fizičke napore.

Tamara35

Postovani,zamolila bih Vas misljenje na 2 upita.Doktorica kaze da ako ostane stanje isto da dodjem tek za mjesec dana na kontrolu,meni nesto to puno uremena,dodatno pijem Tothemu za zeljezo 2x2.Zanima me trebam li otici ranije i uraditi neke nalaze dodatne?
Drugi upit se odnosi na moje buduce zdravlje,obzirom da pijem duphaston 3x2 i depo na 3 dan vjerojatno na duzi period ,moze li mi to ista naskoditi ?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Duphaston Vam ne može škoditi. Kontrola kako vam je doktorica rekla osim ako ne bi ranije osjetili bolove ili se javilo krvarenje.