Planiranje trudnoce

MaRa94

Dobro vece.Moj dragi i ja smo shvatili da zelimo bebu, uradila sam nalaze, imala ureaplazmu i kandidu, i izlecila sam to usesno. Imam i e. coli u malom broju u cervikalnom brisu. Mi smo poceli da radimo na bebi jer su mi sada bili plodni dani. Oduvek nkon odnosa se operem vodom, a sada me je strah jer mislimda cu time unisttiiti spermatozoide, mozda je glupo ali eto... Pa zelim da pitam da li smem da se isperem vodom ili ne? Takodje me zanima da li je normalno da veci deo sperme istece iz vagine nakon odnosa kda ustanem?
Unapred hvala.

MaRa94

Jos nesto bih vas pitala. Dobila sam lekove za eserihiju coli koja je u vaginalnom brisu pronadjena u malom broju, a u urinu oko 80 000. Zanima me da li smem da pijem antibiotik Ospamox ukoliko je doslo do oplodnje? Moze li to da steti plodu? Unapred zahvalna na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pranje niti istjecanje sperme iz rodnice ne umanjuje mogućnost oplodnje. Ospamox (amoksicilin) nema štetnih učinaka na trudnoću ili zdravlje fetusa.

MaRa94

Hvala vam puno na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

margita_7

Postovani,molim vas za misljenje. Prosle godine imala sam missed ab, sada ponovno planiram trudnocu. Prije neka 2 mj tsh mi je bio 0.27 te sam zbog blage hipertireoze pod terapijom atirazola. Buduci da mi se tsh stabilizirao i sad je 3.7, endokrinolog mi je smanjio terapiju na 1/2 dnevno. Misljenja je da mi ta terapija nije prepreka za trudnocu te da u slucaju trudnoce cemo ukinuti terapiju i pratiti hormone te vidjeti kako ce se tsh ponasati. T3,T4,ft3 i ft4 su mi u redu. Molim vas za vase misljenje, da li je uzimanje navedene terapije trenutno prepreka za trudnocu? Unaprijed zahvaljujem na vasem trudu i odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
uzimanje terapije nije prepreka za trudnoću.