Planiranje trudnoće - sigurnost/nesigurnost putovanja

espinada

Poštovani,
planiram trudnoću, no nakon nekoliko mjeseci pokušaja još uvijek nismo uspjeli.
Kako početkom srpnja imam priliku putovati na ljetovanje u Egipat na 10 dana, a prema kalendaru ovulacije upravo u to vrijeme trebala bi dobiti novu menstruaciju ili saznati da sam trudna, zanima me da li ću se izložiti nepotrebnom riziku ukoliko otiđem na putovanje.
Naime, da li putovanje avionom negativno utječe na trudnoću u prvom tromjesečju?
Također, svjesna sam da u prvom tromjesečju može doći do spontanog pobačaja, pa me zanima ukoliko se to desi u inozemstvu, što učiniti.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U prvom trimestru nije baš dobro da letite avionom.
Suzdržite se odnosa tih dana , da izbjegnete dodatne komplikacije.
O zdravstvenom stanju u Egiptu zaista ne znam puno.