Plod na UZV i plivanje u ranoj trudnoći

Loreta2

Poštovani doktore,

U 5. sam tjednu trudnoće (zm:21.6.2014), nalaz uzv na 4+5: uterus u RVF sa untrauterinom trudnoćom, gestacijska vreća 4 mm, plod se još ne vidi. Jajnici zdravi.

Zanima me kada bi se mogao vidjeti plod i da li je ovaj nalaz uredan za stadij trudnoće?

Također, doktor mi je rekao, budući da idući tjedan idem na more, da se suzdržim od kupanja dok se ne vidi plod. Slažete li se s njegovim savjetom? Nisam ga stigla pitati da li se ne smijem ni osvježiti u moru li ne smijem plivati?
Naravno, nikako ne bih htjela ugroziti trudnoću i ona mi je apsolutni prioritet.

Unaprijed zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plod oživi sa 6 tjedana amenoreje i tada je velik oko 6mm i tada se vidi embriokardija.
Ne vidim razlog zašto se ne bi mogla kupati.