Plodni dani

elisa

Dobro vece postovani doktore..Ja Vam se mnogo zahvaljujem na prethodnim odgovorima i savjetima....Zeljela bih da Vam postavim pitanje u vezi plodnih dana...Moje menstruacije vec godinu dana su tacne dobivam na 30ili 31dan traju po sest dana..Zadnju menstruaciju sam dobila 28.12.2014.god..Zamolila bi Vas ako je moguce da mi pomognete oko racunanja plodnih dana kad nastupa ovulacija...Posto planiram trudnocu...Unaprijed zahvalna..Prijatno vece....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od 5.1 do 12.1 recimo po jednoj formuli.

elisa

Hvala Vam mnogo...Prijatno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Ribic

Poštovani doktore,
Imam 26 godina.Ciklus mi traje oko 26-28 dana. Nemam više od tri dana menstruacije. Većinom se svede na dva dana. Planiramo trudnoću unazad 4 mjeseca ( pratimo više plodne dane), mada već sedam mjeseci ne pijem kontrac. pilule Yasmin (od tad traju i nezaštićeni odnosi). Prije toga sam bila na kontrac. pilulama (od 19. - 24 .godine s 2 pauze u trajanju od 3 mjeseca). Pratim cervikalnu sluz. Te unazad 7mj ,moram reći ,da nisam primjetila plodnu sluz. Poslije menstruacije imam oko 7-8-dana žuti iscjedak, nakon njega slijedi bijelo pranje koje traje skoro do menstruacije. Nema osjećaja vlažnosti, samo bijele grudice koje se mrve od 10 dana ciklusa nadalje. Prvi mjesec sam otprilike izračunala plodne dane, pošto imam cca 26-28 dana redoviti menstrualni ciklus. Odnose smo imali svaki drugi dan od 10. - 18. dana ciklusa. Ništa se nije dogodilo. Za drugi mjesec pokušavanja naručila sam lh trakice koje sam počela koristiti od 10. - 18 dana ciklusa , jedanput u danu u popodnevnim satima . Nije reagirao ni jednom, mada su se odnosi održavali slično kako sam i prije navela. Treći mjesec pokušavanja, s obzirom na iskustvo ostalih žena, koristila sam dvije trakice u danu od 10. - 18. dana ciklusa. Jednu oko 12h, drugu oko 17h u danu. Nema reakcije lh trakica na ovulaciju. Odnosi ostali isti. Prije dva mjeseca radila sam nalaze hormone štitnjače, T3 i T4 u referentnim vrijednostima dok je TSH 6,48. Doktorica opće prakse preporuča ponavljanje nalaza za otprilike 1mj. Svi ginekološki nalazi uredni od papa testa do uzv-a (10 mj 2014.g.). Od tad pokušavamo. Moje pitanje glasi: Da li se mogu obratiti ginekologu zbog ovulacije i nereagiranja lh trakica pošto tek 4 mjeseca intenzivno radimo na bebaču ili tek nakon godinu dana pokušavanja ? Ima li nekih pravila u vezi toga? Zbilja me to malo muči.
Ispričavam se na detaljima opisivanja, ali više ne znam što je bitno ,a što nije.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate ovulaciji i ništa od bebača za sada. TSH vam je enormno visok. Za ostvarivanje trudnoće mora biti oko 2 i ispod 2.
Stoga čim prije na pregled kod endokrinologa te započeti terapiju koju vam on odredi.

Ribic

Javljam se ponovno u vezi TSH . Stari nalaz TSH 29.12.2014. povišen tj. 6,48.(pisala sam Vam već gore) Novi nalaz 3.3.2015. u granicama normale 3,91. ( 0,27-4,20) .Po doktorici opće prakse nema potrebe za endokrinologom (nema ni uputnice). Napisali ste mi da iznad TSH 2,0 nema trudnoće. Pošto svi gledaju referentne vrijednosti koje su sad gledano u normali. Bojim se da me ne bi doktor u Zg zbog toga vratio kući. Ima li potrebe da ipak odem privatno endokrinologu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite endokrinologu. Govorim vam iz višegodišnjeg iskustva.

Ribic

Otići ću endokrinologu. Hvala Vam na strpljenju, razumijevanju i savjetu.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.