Pokusaj trudnoce i tezina

www

Postovani dr,

imam 36 godina. Imamo sincica 4 g. Sada bismo drugo dijete. No moj problem je sljedeci, od prve trudnoce mi je ostalo viska kilograma. Visoka sam 164, a 87 kg. Hormon stitnjace je uredan, papa test, uzv uredu, brisevi na bakterije uredni. Zapreka nema nikakvih osim tezine.Doktorica kaze da ima i tezih zena, i uredno iznesu trudnocu.

Molim vas da li je riskantno ici u trudnocu s tom tezinom, koji su rizici?Da li nepotrebno strahujem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bilo bi poželjno regulirati tjelesnu težinu ne samo radi trudnoće. Kod osoba prekomjerne težine češći su problemi s krvnim tlakom i regulacijom šećera što se može ispoljiti i u trudnoći. Inače težina sama po sebi nije kontraindikacija, ali češće su komplikacije.