polip

Marita

Nakon poroda, na prvom pregledu doktor je primjetio polip. Nemam nikakve smetnje. Izraslinu mogu napipati i vidjeti pomocu ogledala. Rado bih je odstranila. Da li se to radi ambulantno?

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Marita, pitanje gdje je polip i ukoliko je na cerviksu tada je jako dugačak kad aga možete i sami napipati. Svakako ga treba odstraniti ali prethodno treba vidjeti UZV_no nemate li polipe i u maternici jer je tada postupak bolnički a ne ambulantni i jednako tako ukoliko je ovaj polip kojeg opisujete na širokoj osnovi tada da ne bi došlo do krvarenja bolje da se zahvat učini u bolnici.