polozaj uterusa

svetlana

Postovani,
Nalazim se u 12.nedelji trudnoce i ultrazvukom je konstatovano da mi je
uterus u izrazitoj RVF. Mozete li mi objasniti sta to znaci i imam li
razloga za brigu.
Unapred hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
imate malo razloga za brigu. Vrlo rijetko takvo stanje uzrokuje probleme. Ginekolog će pratiti daljnji razvoj situacije i na vrijeme Vam savjetovati eventualne daljnje korake.
Pozdrav

babylips83

Poštovani dr,

Unazad 4 god idem na redovne kontrole kod ginekologa, a imam 22 god. Do sada mi je na nalazu uvijek pisalo uterus u AVF a sada mi pise uterus u RVF. Da li je to opasno i da li se uterus moze "vratiti" u avf kao sto je bio do sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, položaj maternice se može mijenjati. U oko 20% žena maternica je nagnuta prema dolje i natrag - RVF. To nije opasno niti neprirodno stanje. Nema razloga za brigu jer se radi o fiziološkoj varijaciji.