Pomjeranje ciklusa

dambolina

Dobro veče, u 8.mjesecu imam vazno putovanje i voljela bih da u vrijeme njega nemam mjesecnicu. Ranije sam odgadjala pocetak ciklusa pomocu PrimolutNor tableta, medjutim sada bih htjela da ubrzam ciklus i da umjesto 17. u mjesecu dobijem 10. Da li je moguce na ovaj nacin ubrzati ciklus i kako? Svakako cu se javiti svom ginekologu, imam termin u petak, samo sam malo nestrpljiva. Hvala unaprijed

dambolina

Mogu li dobiti nekakav odgovor na pitanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ciklus se može skratiti uzimanjem monofaznih kontracepcijskih tableta počevši od 1. dana menstruacije tijekom najmanje 10 dana. 2 do 3 dana nakon prestanka uzimanja tableta nastupit će krvarenje.

dambolina

Hvala vam puno da brzom odgovoru. Obzirom da sam od kontracepcije koristila jedino mirenu, mozete li mi reci koje tablete bi bile odgovarajuce?

Ivo Balenović, dr. med.

Logest, Yaz, Lindynette. Yasmin