pomoć

znatiželjna10

pozdrav:

imam pitanje.. u vezi sam s deckom 8 mjeseci..mjesecnica mi je redovita ali me zanima dali je moguce zatrudnjeti ako decko u mene ne svrsi ali spolne odnose imamo bez zastite? pritiskom na donji dio trbuha je bolan.. ostalih simptoma nema..jednostavno osjecam da nesto nije u redu.. ,molim vas da mi pomognete !! Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako imate odnose za vrijeme plodnih dana, teoretski postoji šansa za trudnoćom. Neki puta u predejakulatu ima dovoljno spermija da dođe do oplodnje i trudnoće. Savjetujem bolji način zaštite.

znatiželjna10

uredu..hvala punoo..
samo još jedno pitanje..
danas sam napravila test za trudnoću i rezultat je bio negativan..može li se dogoditi da je test možda pogrešan??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću morate raditi u vrijeme ili koji dan iza ako Vam izostane menstruacija. Neki testovi su čak toliko senzibilni, da mogu dokazati beta HCG u urinu /hormon trudnoće/ i par dana prije menstruacije.
Mislim da ste me razumjeli. Ako Vam menstruacija kasni ili ste u vrijeme očekivane menstruacije a test je negativan, onda je poudanost testa skoro pa sto posto.
Ako sta ga napravili 10 dana pred menstruaciju svakako nije valjan i normalno je tada još negativan.

znatiželjna10

da razumjela sam..hvala još jednom..

tina89

Poštovani, imala sam zadnju menstruaciju 30.12.2011. i tzrajala je do 4.01.2012.., spolni odnos s deckom je biop 27.12.2011. "prekinuti snosaj". Prije svake menstruacije me boli trbuh u donjem dijelu i grudi i bradavice. Menstruacija je zavrsila 4.01.2012,god i jos uvijek me grudi bole i bradavice, a prije te menstruacije i za vrijeme nje nisu kao sto bude obicno.. postoji li mogicnost od trudnoce, cikuls mi je tocno 28 dana i rijetko se dogodi da kasni...ili dode ranije... trebam li se brinuti?? i jajnici me znaju sada boliti.. doosta sam napeta i nervozna i inace bolujem od gastritisa.... hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Ne brinite.

tina89

Hvala Vam puno na odgovoru!

tina89

poštovani, opet se javljam, i ispričavam se na ometanju. Moje pitanje već poznajete(bol grudi nakon menstruacije), tu bol imam jos uvijek, 11.1, a traje od zavrsetka menstruacije 4.01., rekli ste da mogu iskljuciti trudnoću, možete mi objasniti zašto bole ima li neki razlog i jucer mi se pojavila bol u donjem dijelu leđa i gornjem dijelu leđa i imam gusti bijeli iscjedak, menstruacija mi treba doci 27.1.! Jesu li to simptomi nadolazece menstruacije ili nesto drugo. Najvise me zabrinjava bol u grudima i bradavicama i teške su... Hvala Vam puno.

tina89

Poštovani evo da vam se javim opet, sve me to malo muči...n Jutros sam dobila menstruaciju 8 dana je prošlo od zadnje, i baš je crvena i količinski velika, preplašena sam i to mi se nije nikada dogodilo... molim vas pomozite mi... Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite. Kad Vam završi menstruacija svakako se javite na ultrazvučni pregled.

tina89

jel sumnjate na sta??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne sumnjam na ništa.

tami13

Poštovani,
molila bih Vas za pojašnjenje vezano za prenošenje sperme prstima..vidjela sam da ste pisali da je nemoguće zatrudniti preko prsta pa me zanima što to uništava spermije u rodnici s obzirom da je plodnim danima prisutna plodna sluz koja pomaže spermijma da doplivaju.
Stvarno bih Vam bila zahvalana ako bi ste mi to pojasnili!
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nisam rekao da se na taj način ne može ostati trudna. Naime ako prstima unesete dovoljnu količinu sperme u rodnicu svakako da postoji šansa za trudnoćom. To je sukus svega. Svi ostali načini zatrudnjivanja su teorija.

tami13

Poštovani, željela bih Vam postaviti još jedno pitanje. zanima me koliki mora biti volumen sperme da bi došlo do oplodnje u plodnim danima,a da su spermiji unešeni preko prsta? iskreno bih Vas zamolila za odgovor i razumjevanje, puno bi mi to značilo, a i voljela bi se educirat!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postovana, ako je uredan spermiogram dovoljan je I 1 mililitar.

tami13

Poštovani, znači 1ml je granica da se baš ne može zatrudnjeti u plodnim danima ako je spermiogram uredan ili postoji neka niža granica? puno Vam se zahvaljujem na odgovoru i molila bih Vas da mi još ovo odgovorite!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam. O možebitnoj trudnoći se ne možemo izražavati u mililitrima. Teoretski je za oplodnju dovoljan jedan spermij, ali se to u praksi nikada ne događa.

tami13

Poštovani,
ja se ispričavam ali Vam moram ponovo pisati.. Što ste htjeli reći s time da se o možebitnoj trudnoći ne možemo izražavati u ml? Možda će te misliti da sam luda ali ja sam doslovno oslijepila od panika i vjerujem već u sve živo.. Faks mi zbog tog trpi, jer nemam nikakve koncentracije za učenje, cijelo vrijeme mislim na to i to mi stvara ogromni stres.. Ovo me jednostavno uništava.. Tražim odgovore na sve strane a nikako ne pronalazim ono što će me utješiti, što će riješiti ove moje panike, što će me uvjeriti da to samo tako nije moguće.. Sada kad ste napisali da je teoretski dovoljan jedan spermij čak i u to vjerujem.. Dečka ne smijem ni dotaknuti jer se bojim što ako je slučajno u snu ejakulirao pa si je to slučajno prenio prilikom oblačenja na odjeću (a znači ujutro se otušira i tokom dana pere ruke,ali svejedno vjerujem da ih još uvijek ima na njegovom tijelu i rukama) i onda kad dođe kod mene, pa mi to prenese i da ako ja prilikom odlaska na wc ili bilo kakvog doticanja mog tijela si prenesem, da je moguća trudnoća.. Ako me njegova jakna zakači da na njoj ima nešto i da će mi prenjeti spermije. Non stop perem ruke, čak i 70%-tnim alkoholom za dezinfekciju jer mislim da će ubiti spermije, isto tako i dečko to radi, da mi pomogne.. Ovo više nema smisla.. Ne spavam noćima od sekiracije da je nešto moguće + sve to još pogoršava jer nemam redovite cikluse pa mi menstruacija kasni i onda vjerujem ako se uzbudi (a uzbudi se čim me dotakne i poljubi) kad mu počne curiti tekućinica ta neka da u njoj ima spermija i da će opet nekako dospjeti na mene i da je moguća trudnoća.. Još jednom ispričavam Vam se na ovako dugoj poruci ali mi treba stručno mišljenje jer sam doslovno na rubu propasti i više ne funkcioniram kao nekada.. Upropastilo me to (naravno kad mi je uopće prva misao pala na pamet uputila sam se na internet i forume i tu je doslovno bio moj slom..ljudi zaista pišu svašta a nitko nije stručan dok nisam naišla na Vaš forum, da naglasim tek nakon godinu i pol dana šokova i bolova i odlaženja na hitnu svaki dan).. Sada žalim što sam uopće stupila u spolne odnose i ponašam se grozno prema dečku zbog toga, vjerujte ne želim izgubit voljenu osobu zbog toga.. MOLIM VAS ZA POMOĆ JER MI JE PRIJEKO POTREBNA!!!!!

Puno Vam se zahvaljujem!!