pomoć

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da ste previše opterećeni time da ste trudna. Ne postaje se trudna intimnim dodirima, poljupcima.
Mialim da na načine koje ste napisali nikako nećete ostati trudna.
Savjetujem za vašu sigurnost da se javite ginekologu, da Vam se prepiše oralna kontracepcija da opet dalje možete normalno funkcionirati, učiti, živjeti.
Na taj način bit ćete zaštićeni i nećete se više time opterećivati.

Babi185

Poštovani doktore.Pri kraju sam druge kutijice Yaz pilula,ostalo mi je jos veceras popiti posljednju bijelu tableticu.prosli mjesec sam u nedjelju pred zadnju pilulu dobila M no danas jos nema naznaka.bila sam redovita sa pijenjem ali unutarnje ejakulacije pri spolnim odnosima je bilo.sad sam zabrinuta??s obzirom na vremenske neprilike mozda sutra ne budem u mogucnosti kupiti novu kutijicu(a sutra bi trebala početi piti novu)nego tek u utorak.da li je to problem i sto mi je ciniti u tom slučaju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postovana, ne brinite. Zastita vam je sigurna.Dobit cete menstruaciju sutra, prekosutra. Nece bit nikakvih problema ako jedana dan kasnije krenete sa uzimanjem pilula.

Babi185

Hvala Vam doktore, M je u međuvremenu i nastupila. Da li je onda potrebna dodatna zaštita ako se dan kasnije krene sa pilulama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nije potrebna dodatna zaštita.

alborosie

Pozdrav,
imam pitanje..Da li je moguce zatrudneti u toku menstrualnog ciklusa ako se devojka svojim prstima na kojima je bilo malo sperme slucajno dotakne dole?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.