Poremecaj ciklusa, kasni menstruacija

KoPitaNeSkita

Poštovani,

Inače imam jako redovne menstruacije, skoro u sat, a kamoli dan. No, ovaj put mi kasni već 9. dan. Nikad prije mi se to nije dogodilo.
Prvi dan zadnje menstruacije bio mi je 21.07.
Odnose nisam imala za vrijeme plodnih dana, a kad sam imala bio je prekinuti snošaj.
Već 4. dan nakon izostanka napravila sam test (popodne, ne sa prvom jutarnjom) i bio je negativan. 7. dan izostanka, dakle, točno nakon 5 tjedana bila sam kod ginekologa... Rekao mi je da po njegovoj procjeni trudnoće nema... Ali da je neće isključiti, jer je prerano za reci. I da imam neke male ciste na jajnicima, ali da to nije za brigu, te da ne vidi nikakvu patologiju. I da se javim ako u roku 4 dana od pregleda ne stigne menstruacija. I to je to. Budući da mu se žurilo, ništa ga nisam stigla pitati niti sam mu mogla bilo što ispričati. I sad sam zbunjena... Je li moguća trudnoća ili nije?? I zašto onda kasni?? Izašla sam još zbunjenija nego sam ušla u ordinaciju.
P.s. Po sredini ciklusa sam imala Candidu koju sam izlječila samo sa čajevima. Nista drugo nije bilo neobično. Nikakav stres, ni promjene u tezini, ni promjene u svakodnevnici.

Koji mi je sl. logičan korak i što da uopće mislim o svemu? Nadam se vašem skorom odgovoru.
Hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno imate policistične jajnike i od toga vam kasni menstruacija. Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

KoPitaNeSkita

I rekao mi je... "Ovo nisu policisticni"... Zato mi i je totalna zbunjoza...

Hvala vam puno na odgovoru!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morat ćete pitati ginekologa kod kojeg ste bili u čemu je stvar.