posteljica

Tamara35

Postovani,rodila sam blizne 27+1,bebe su dobro,stabilno i dobijaju na kilazi.Upravo sam dobila nalaz postejice gdje pise ,U plodovim ovojnicama se vidi u subamnijskom sloju fokalno srednje gusci polimorfonuklearni upalni infiltrat.Sto ovo znaci,je li ovo mogao biti razlog ranog poroda te je li se moglo vidjeti kao potencijalna opasnost?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema phd nalazu došlo je do korioamnionitisa (upale plodovih ovoja) i to je vjerojatno bio uzrok prijevremenog poroda. Klinička dijagnoza korioamnionitisa ovisi o jačini popratnih simptoma: povišena temperatura, tresavica, mučnina, loše opće stanje, iscjedak...