Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam va.

BlackOrchid

Poštovani doktore!
Zadnja mestruacija mi je bila 10.10.2013,razmak između menstruacija 31 dan manje-više.

Rikverc metode(nezaštićen odnos, bez ejakulacije) sam imala 22.10.2013, negde između 10-15.11.2013, radila test 1.12.2013, negativan.

Nakon toga sam imala dve rikverc metode 6.12 i 9.12 takođe bez ejakulacije, testove sam radila 12.12.2013, 19.12.2013 23 .12.2013 i 26.12.2013 i sva četiri su bila negativna.

26.12.2013 sam dobila menstruaciju(nadam se da je to, jer je istog krvarenja kao i inače), krvarenje je trajalo 8 dana, sveze crvena krv , sa malo ugrušaka. Da li potoji mogućnost trudnoće i dalje?
Dakle, neredovna menstruacija, poslednji test radjen 18 dana nakon poslednjeg nezasticenog odnosa i menstruacija.

U iščekivanju Vašeg odgrova,
Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. Posjetite ginekologa jer nije normalno imati menstruaciju svaka tri mjeseca.

BlackOrchid

nekad je redovna nekad ne. na primjer pre ove u oktobru par njih je bilo redovnih, a negdje u maju sam imala isto zakašnjenje od mesec i po.
vjerovatno je hormonski disbalans ili od stresa.
Zahvaljujem doktore!

Thinkyks

Koja vrednost HCG iz krvi iskljucuje postojanje trudnoce?

neraaa

Postovani,

Zadnju menstruaciju imala sam 19.12.13., inace mi ciklus traje 28-31
dan.. Danas mi je znaci 33.dan ciklusa,međutim menstruaciju nisam dobila.
Prije par dana imala sam neke simptome,ali vrlo malo,slaba i rijetka bol u donjem
dijelu i jedan manji pristic..Sada uopce vise nemam simptoma. Od zadnje menstruacije do sada imala sam spolne odnose (zadnji
je bio 02.01.), svaki put je bilo sa zastitom (kondom). Jednom je kondom pukao,ali decko
nije ejakulirao.. U jednok danu imali smo i vise odnosa zaredom..
Postoji li ikakva mogucnost trudnoce?

heca86

Postovani, zanima me da li mogu ostati trudna s obzirom na to da smo decko i ja imali 2 seksualna odnosa u razmacima od sat vremena. Naime, drugi put nam je puknuo kondom tako da postoji mogucnost da je ostalo sperme na njegovom spolovilu jos od prve ejakulacije koja je bila sat vremena prije, a on se nije oprao, samo se obrisao wc papirom? I jos nesto, ako je slucajno i uslo nesto, je li se to moglo zadrzati u meni iako je odnos bio subotu, a u nedjelju ili ponedjeljak sam tek imala ovulaciju? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nera vjerovatno se ne radi o trudnoći. Ipak napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Heca šansa svakako postoji. Nije velika ali ipak postoji.
Savjetujem bolje način zaštite.

heca86

Ako su se spermiji zadrzali u meni , je li moguce da su se unistili ako sam detaljno samponom oprala podrucje rodnice ? Koju metodu preporucujete s obzirom na moju maloljetnost ? I da , ima li svaki kondom u sebi kao i durex extra safe tvar koja unistava spermije ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ih to nije uništilo. Preporučam kondom ili pilule ukoliko imate stalnog parnera.

someone123

Postovani,
menstruaciju sam dobila 5. ili 6. 11.13., početkom 12. mjeseca 2013. i 1.1.2014., uobičajene duljine i obilnosti.
Odnos sam imala 2.11.13. i oko 15. 11.13., zaštićen kondomom i mislim da čak bez ejakulacije.
Oko 9. ili 10.1.14. počele su me boljet grudi i imala sam ovulaciju (barem sve simptome - iscjedak, bolne grudi), ali me grudi nisu prestale boljeti do sad.
Kako sam počela paničariti zbog toga, 16.01.14. ujutro sam napravila test i bio je negativan. Svejedno sam u stresu, grudi me i dalje bole, čak osjećam i mučninu.
Nisam sigurna umišljam li od panike sve to. Je li moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste dvije menstruacije nakon toga, test je negativan.
Ne brinite, ne radi se o trudnoći.