Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe naravno. Test na slinu nije baš presenzitivan.

Marija Bg

Postavani, nova sam na forumu pa ne znam kako da otvorim novu temu, nadam se da cete mi odgovoriti ovde.
Imala sam odnose sa deckom pre neke 2 nedelje i juce, a proslu menstruaciju sam imala 9. septembra, danas mi je 28. dan al jos nisam dobila, znam da je normalan razmak 28-35 dana al uglavnom mi tacno bude na 28. dan, uvek pazimo i koristimo kondom, i uvek ga izvadi pre nego sto svrsi, simptome pmsa imam neke slabe, stalno menjam raspolozenje a jajnici me slabo bole svremena na vreme, malo sam sad prehladjena al ne pijem nikakve lekove, koji moze biti uzrok kasnjenja? Hvala vam.

guarana

Postovani,
Poslednju menstruaciju sam imala 7.09 . Poslednje tri godine imam redovnu menstruaciju sa bolovima . 13tog i 15 smo imali odnos bez zastite (zelimo bebu) . Nedelju dana posle toga sam imala pojacan beli iscedak koji je trajao oko 1,5 nedelju. Mucnine svako jutro kad sam isla na posao a bas sam u tom periodu i pocela da radim . Uvece mi se takodje javljala mucnina i nisam mogla da pusim cigarete. Spomenucu i to da su mu grudi nesto otecenije kao pred menstruaciju . Radila sam 3 testa koja su pozala negativno ali to je bilo nedeljju dana pred menstruaciju. 28og smo opet imali odnos i 6 . 10 mi se pojavljuje rozo na toalet papiru a sad imam male i velike ugruske vec dva dana kad idem da mokrim (i to mokrenje je svakih 5 minuta )s tim da mi je ulozak potpuno cist . Nemam bas nikakve bolove ni u stomaku ni u ledjima sto mi je jako cudno jer mi se nikad nije desilo. Citala sam na internetu u nekim hematomima . Sta se desava ?

anonimac119611

Postovani imao sam odnos sa djevojkom 21.9.2013 bez zastite i ejakulirao sam tek nakon spolnog odnosa te je moja cura trebala dobiti mjesecnicu 4.10. Znaci kasni joj 3 dana imala je dosta stresni mjesec jer smo skoro prekinuli sa vezom i 2 dana prije mjesecnice ju je probadalo kod jajnika te je opet bila uplasena zbog moguce trudnoce. Jeli moguce da je trudna? Nema nikakvih simptoma da bi mogla biti trudnoca ali ima predosjecaj da je trudna.

anonimac119611

Postovani imao sam odnos sa djevojkom 21.9.2013 bez zastite i ejakulirao sam tek nakon spolnog odnosa te je moja cura trebala dobiti mjesecnicu 4.10. Znaci kasni joj 3 dana imala je dosta stresni mjesec jer smo skoro prekinuli sa vezom i 2 dana prije mjesecnice ju je probadalo kod jajnika te je opet bila uplasena zbog moguce trudnoce. Jeli moguce da je trudna? Nema nikakvih simptoma da bi mogla biti trudnoca ali ima predosjecaj da je trudna

+ bol u jajnicima je pocela nekoliko dana prije neko sto je trebala dobiti menstruaciju..takoder je bila prehladena,pa je pitanje da li to moze utjecati na izostanak menstruacije? Takoder 21.9. kada smo imali odnos bez zastite boli su plodni dani,ali nisam ejakulirao..i kada je najbolje koristiti test za trudnocu? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marija, ukoliko stvarno koristite dobru zaštitu i nema ejakulacije ne brinite, ne radi se o trudnoći.
Uzroci mogu biti razni od upale, ciste, stresa, pcosa, itd a neki put se uopće ne nađe uzrok.
Savjetujem da pričekate da dođe još nekoliko dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Guarana, test na trudnoću se ne radi prije neg vam izostane menstruacija jer nije vjerodostojan.
Napravite ga ponovo. Ako je pozitivan javite se svom ginekologu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonimac, ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda se ne brinite.
Za vašu sugurnost nek napravi test koji će s obzirom na kašnjenje biti vjerodostojan.

Postovani doktore, vec sam Vam pisala, ali i dalje sam zabrinuta.. Dakle, nevina sam, nisam nikad imala odnose, medjutim prilikom mazenja s deckom njegova sperma se slila niz moju vaginu.. Iako smo je obrisali, plasim se da je sperma mogla uci unutra.. Nakon 2 dana sam dobila menstrucaiju koja je uranila 2 dana.. I trajala je 5 dana sto je kod mene to neuobicajeno, inace mi traje vise.. Prva dva dana mi je krvarenje bilo jako, 3. i 4. dan, skoro pa prestala i 5. dan samo iscjedak.. Plasim da bi to mogla biti lazna menstruacija, jer je uranila i trajala je samo tako malo.. Dosla je 02. 10. a trebala je 04. 10. .. Imam neke simptome trudnoce, kao sto su mucnine ( javljaju mi se samo kad mislim o tome da li sam trudna, mozda se javljaju zbog brige i stresa) , stalno mokrenje praceno peckanjem, nadutost, bolovi izmedju jajnika i jajnici.. Bilo bi mi drago kad biste mi odg.. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ako ste i dalje paranoični napravite test na trudnoću.

jakozabrinuta22

poštovani,
prije par tjedana imala sam malo riskantan spolni odnos za vrijeme plodnih dana. Naime, dečko je nakratno ušao u mene, ali nije ejakulirao te smo nakon toga nastavili koristiti zaštitu. Par dana kasnije javila mi se oštra bol u donjem dijelu trbuha, blage mučnine i valunzi. Posumnjala sam na moguću trudnoću, otišla ginekologu koji je napravio ultrazvuk, ali je bilo prerano da se išta vidi. Dan nakon kašnjenja menstruacije napravila sam test za trudnoću sa popodnevnom mokraćom koji je bio negativan, da bi dan nakon toga dobila menstruaciju ( krvarila sam 4 dana, bila je oskudnija, ali uvijek mi je tako). Neposredno prije i nakon toga imala sam migrene. Sad već tjedan dan učestalo mokrim. Bila sam prehlađena, ali nekako isključujem upalu mokračnog mjehura jer me ništa ne boli ni ne pecka. Da li je moguće da sam trudna iako je test za trudnoću bio negativan i imala sam menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se ne radi o trudnoći.

nisitamarta12345

Zanima me, dali ja mogu dobit uputnicu za vađenje krvi da vidim dali sam trudna kod svoga doktora opce prakse, ili moram kod ginekologa, i ako sam trudna on mi je daje...Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo od svog ginekologa.

Tinnaa

Poštovani,zadnju menstruaciju sam imala 19.09...a odnos sa prekunutimn snošajem 29.09.2013,od 28.09 su me jako počele boliti grudi ii imala sam svijetlosmeđi iscjedak,iscjedak je 5 i 6 bio krvavi i sluzavi nakon mokrenja,zatim se opet vratio taj smeđi sa sluzi?jajnici me bole cijeli mijesec i osjecam opterecenje u njima,pogotovo u desnom,iscjedak je nestao a grudi me manje bole..inače imam povišenu vrijednost prolaktina,nikada do sada nisam imala ovako intezivne promijene jel može bit razloga za paniku,stvari mi trebaju doći 17...Zahvaljujem unaprijed,ljep pozdrav

Tinnaa

Poštovani,zadnju menstruaciju sam imala 19.09. a odnos prekinutog snošaja 29.09...od kad su mi završile stvari imam svijetlo smeđji iscjedak koji je 5,6 i 7 bio sluzav te pomiješan sa krvlju ,to sam primjetila ankon mokrenja,28 su me počele boliti grudi i jajnici me cijelo vrijeme probadaju pogotovo desni...inače imam povišen prolaktin..u zadnjih par mijeseci ciklus mi je redovit,28 ili 30 dana...još uvijek imam svijetlosmeđi iscjedak pa me zanima ima li razloga za briguu???hvalaa

azrina

Poštovani
Zadnju menstruaciju sam imala 16.09. i za par dana bih trebala da dobijem menstruaciju. Pre par dana sam imala nezaštićen odnos ali on nije ejakulirao u mene već van mene. Međutim,mene brine to što ponekad imam kao neke manje mučnine. Imam sve simptome kao da ću da dobijem, grudi me bole,jajnici me bole, imam jaku želju da jedem nešto slatko, nervozna sam, ali me mnogo brinu te mučnice. Možete li mi reći da li se radi o trudnoći ili ipak stiže naredna menstruacija. Možda se prerano brinem, ali volela bih da čujem vaše stručno mišljene.
LP

hanna121

postovani, imala sam spolnle odnose s deckom bez kondoma, nije ni jednom svrsio u mene ali smo nastavili sa odnosima odmah nakon ejakulacije i brisanja spolovila. postoji li mogucnost trudnoce? hvala unaprijed!

mely230

Poštovani!
Godinu i pol pokušavam ostati trudna,bezuspješno. ciklusi su mi redoviti, svaka 28 dana. menstruacija mi traje 6-7 dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 5.10. i trajala je samo 4 dana. prvi dan slabo, drugi dan umjereno obilno, treci dan slabo,a cetvrti gotovo nista. Peti dan ciklusa imala sam odnos u kojem je svrsio u mene, a sada sedmi dan ciklusa,danas, pojavio mi se bijeli iscjedak. Zanima me kolike su šanse da se je radilo o lažnoj menstruaciji? ako i nije bila lažna, da li je moguće da mi je ovaj mjesec ovulacija uranila,buduci da imam lagane grceve u trbuhu od prvog dana menge do danas i sad i iscjedak. postoji li ikakva šansa za začeće početkom ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinna odavde ne znam. Možda trudnoća, a možda je vezano uz povišen prolaktin.