Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Markica nije moguće ako nije bilo ejakulacije. Ne možete računati plodne dane jer vam ciklus previše oscilira.

manuela16

poštovani doktore, ovako, menstruacija mi je neredovita,u 8.mj sam dobila 17.8. i 23.8 . mi je zavrsila,dva dana poslije imala sam zaštičeni odnos,kondom nam je pukao odmah na početku i odmah smo prestali,nakon toga par dana opet smo imali odnos sa kondomom i sve je bilo uredu, u 9.mjesecu uopce nisam dobila cijeli mjesec i dobila sam tek 6.10. zavrsila mi je 11.10., 12.10.imala sam zaštičeni odnos,taj dan kao da mi je jos malo skroz onak svijetla krv isla,to je vjerojatno jer je zavrsila,koliko sam informirana to su neplodni dani, jučer sam opet imala i naravno imali smo kondom,nisam sigurna ali tjekom odnosa nije kondom pao bio je na njemu ali kao da je do pola dosao,a navukli smo ga skroz, nije svrsio u mene,imali smo kondom i kad je osjetio da treba svrsiti izvadio ga je, sad mene brine to sto je kondom kao 'kliznuo do pola' dali je moglo sta izaci?? da si uzmem tabletu onu dan poslije? jel trebam uopce se brinuti ili? tijekom odnosa osjetila sam peckanje nekakvo, dns isto osjetim dok mokrim, kod jajnika i jajovoda kao da mi nesto pucketa, boli me, kao da trebam dobiti, nikad mi nije ovako bilo...a mislim da bi trebala otici na pregled kod ginekologa..sto mi vi preporucujete? da si uzmem tu tabletu dan poslije? i da odem kod ginekologa,mozda imam neku upalu ili nesto tako kad me tak boli i pecka i neugodan miris je :/ dali moze doci do trudnoce ili sta? ispričavam se zbog opširnog teksta al stvarno sam zabrinuta, unaprijed hvala

anonimus91

Pozdrav
imam nekoliko pitanja, nadam se da mi možete odgovoriti
Zadnja mensturacija mi je trajala od 13 do 18.9. ciklus mi je inače redovit 26-28 dana. 22.9. sam uzela escapelle pilulu 12 sati nakon rizičnog odnosa i nakon par dana sam prokrvarila . sad me zanima da li slijedeću menstruaciju računam normalno od poslijednje jer mi vec kasni 5 dana ili od prvog dana izazvanog krvarenja? da li 13.10. spada pod plodne dane i ako mi možete reći nakon koliko dana od odnosa je najbolje napraviti test? Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manuela otiđite ginekologu što se tiče peckanja. Plodne i neplodne dane ne možete računati jer vam ciklus previše oscilira.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonimus, neće doći do trudnoće. Menstruaciju računajte u vrijeme kad inače trebate dobiti.
To što vam kasni par dana je normalno i posljedica je uzimanja postkoitalne pilule.

Queen B

Večeras sam izašla, stavila tampon i uložak, za ne daj Bože. Nakon sat-dva, otišla sam u wc i vidjela da je uložak polu pun, a tampon također.... došla sam kući s preeepunim uloškom, tamponom i čak mi je izašlo na haljinu. Bili su tu ogromni i duguljasti ugrušci. Da li je to odljev? Nikad ranije nisam imala ovakvu situaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa je. Riječ je o menstruaciji. Pozdrav.

Anicaa

Bok danas je drugi dan menge, jucer sam ju dobila poslje podne i na ulosku je krv bila crvenkasta samo je malo bilo smeđeg iscjetka sluzavog dali je to sve uredu?
Imala sam odnose sve uredu ovaj mjesec decko nije nijedanput u mene svršio.
šta znaći taj smeđi sluzavi iscjedak koji je bio kad sam dobiila jucer kad je dosla menga dali je sve uredu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je u redu.

Tinnaa

Poštovaniii danas je 28 dan i trebala je stići menstruacija...ctrbuh mi je napuhan i jajnici me konstantno bole kao i grudi,danas me počela malo boliti i kičma..lice mi je se osulo prištićima,ciklusi su mi 28-31 dan,jesu li tako jako izraženi simptomi normalni i uobičajeni pred menstruaciju??Napominjem da sam ovaj mijesec imala 29.09 odnos sa prekinutim snošajem ali partner nije svršio u mene..

blabla123

Postovani, kasni mi menstruacija 5 dana. Imala sam nezasticene odnose , ali decko nijednom nije ejakulirao u mebne. U zadnje vrijeme imam neujednacen ciklus. Danas sam pocela osjecati grceve u donjem dijelu trbuha kao kod pmsa te su mi bolne bradavice tj osjetljive.Osim toga nemam nikakve simptome trudnocr. Je li moguce da sam trudna? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinas. Uskoro će doći menstruacija. Predznaci su tu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blabla mislim da se ne radi o trudnoći. Za svaki slučaj napravite test.

anonimus91

Pozdrav
Zanima me jos nesto..da li je moguce zatrudnjeti ako se nezasticeni odnos dogodi u vrijeme kasnjenja menstruacijes obzirom da to nisu plodni dani?
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ali ipak postoji kod duže oligomenoreje.

Tinnaa

poštovniii,danas je 30 dan ciklusa,stvari još nisu stigle...bradavice su mi plave te me grudi i jajnici bole,29 .09 sam imala odnos sa prekinutim snošajem partner nije svršio u mene, 17,18 i 19 sam imala nakon mokrenja krvavo sluzavi iscjedak i još tijedan dana nakon njega svijetlosmeđi pomiješan sa sluzi,dali je moguća trudnoća ili mi opet prolektin radi probleme..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da trebate dobiti menstruaciju. Prolaktinemija je mogući uzrok oligomenoreje.

Anicaa

Bok, ovaj mjesec mi je ciklus trajao 32 dana dobila sam mengu prvi dan sam imala smeđi sluzavi iscjedak.
i danas je četvrti dan menstruacije, ali izgleda da je i zadnji pošto danas ne curim samo sam imala malo smećkaste krvi koju dobijem po završetku menge.
a prva 3 dana je bilo sve normalno curila sam jako kao i inače samo što me stomak nije bas tako jako bolio ko i prethodnog mjeseca.
odnose ovaj mjesec sam imala sve zaštićene i dečko nije svršio u mene, osim jednog kada nismo koristili zaštitu ali dečko prije nego što će svršit je izvadio i drkao 20 sec i tek svršio znači ni jednom nije u mene svršio.
Šta znači to što mi je menga trajala 4 dana? tj mozda cu još malo curit a po ovim znakovima mislim da će završiti.
Možeteli mi reći postoji mogućnnost trudnoće? trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako.

Tinnaa

Postovani,dali to sta su mi bradavice potamnile u ovih zadnjih nekoliko dana i sto su izrazito osjeljive ukazuje na trudnocu,osjecam probadanje u grudima a u jajnicima veliku napetost...