Postoji li mogucnost trudnoce ?

Hurem93

postovani doktore,
16. maja sam imala sexualni odnos sa svojim deckom, usljed cega je njemu pukao kondom i ejakulirao je po mojoj vagini, nisam sigurna da li je ista "uletilo" unutra. Popila sam odmah nakon sat vremena Ellaone tabletu, za svaki slucaj. Nakon toga sam imala menstruaciju 25.05 (stigla je dan ranije ) bila je onako hajmo reci normalna, nisam primjetila nista cudno. Prije ove menstruacije, imala sam menstruaciju 26.04. Ciklus mi traje 28 dana. Medjutim u posljednjih nekoliko dana, imam problema sa stomakom, zatvor stolice i grudi me bole, te ucestalo mokrenje. Sto se tice ovog zatvora to bih pripisala suhoj hrani, jer ne stizem da jedem na vrijeme, a sto se tice bolnih grudi, da li su to samo znakovi pmsa jer sljedeca menstruacija treba da mi bude za 4-5 dana ako cemo gledati ovaj novi ciklus, jer mi je menstruacija poranila dan a grudi me bole unazad 7 dana ili se trebam zabrinuti u vezi trudnoce posto je menga stigla dan ranije, jer samu sebe prvo zabrinem, pa onda sama sebe smirujem i govorim sama sebi da je vrlo malo to moguce, ali eto opet i s vama da provjerim.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

Ada1

Postovani, citam forum i ne mogu da nadjem odgovor koji mi treba dok cekam Vas odgovor. Naime zeljela bi da se nadovezem da su mi mjesecnice inace redovne nisu onako bas u dan ali uglavnom dobijem u mjesecu. Zadnju mjesecnicu sam imala 28.01. a "spolni" odnos 10.01. mada spolnog odnosa i nije bilo jer je decko 2x na kratko usao u mene bez kondoma, ali nije do kraja niti je bio blizu ejakulacije i isto tako ejakulirao je van mene i nismo dalje nista nastavljali. Ono sto mene zanima da li sam bila u plodnim danima i da li postoji mogucnost trudnoce? Zamolila bi Vas kad bi odgovorili sto prije, unaprijed zahvalna i ispricavam se ako je vec bilo slicno pitanje! Pozdrav!

Ada1

Da se ispravim, mjesecnicu sam imala 28.01. a "spolni"odnos 10.02.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Ada1

Oprostite ali ja taj odgovor ne mogu da pronadjem tako da bi bila zahvalna kad bi ponovili napisano, da bi mogla biti mirna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, jer nije ni bilo ejakulacije.

Ada1

Hvala Vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Ada1

Postovani doktore, ja sam Vam vec pisala gdje me je zanimala kolika je mogucnost trudnoce bez ejakulacije.. Tjedan dana nakon "spolnog"odnosa krenulo je izbijanje pristeva, lagana promjena raspolozenja s vremena na vrijeme, potreba za hranom, napete i otezane grudi mada ne primjecujem da su mi se grudi promjenile(areole), grcevi u donjem dijelu trbuha.. Ono sto mene zanima jeste posto sam citala i dosta su slicni simptomi kod trudnoce i pmsa da li su ovo simptomi pmsa tj pitanje je kada zapravo nastupaju simptomi trudnoce, poslije kasnjenja menstruacije ili? Da napomenem da mi nije jos vrijeme menstruacije.. Malo sam zabrinuta citajuci razne komentare pa bi me dosta smirilo Vase strucno misljenje.. Zahvaljujem se i ispricavam unaprijed..

Ada1

Samo jos da se nadovezem na prethodnu poruku da i zadnja 2-3 dana mi se pojavljuje vaginalni iscjedak(onako bijelkaste boje), posto obicno ga nisam primjecivala u ranijim menstruacijama zanima me da li je to normalno pred dolazecu menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam ranije, ništa se ne mijenja.

Ada1

Zahvaljujem se.

NaIva2

Poštovani doktore,
zadnju menstruaciju sam imala od 22.1. do 25.1.. Ciklusi mi traju 28-30 dana, a menstruacije 3-4 dana. Pijem Trinovum kontracepcijske pilule. 20.2. sam popila zadnju pilulu u kartici i sad imam 7 dana pauzu. Spolni odnos sa dečkom imala sam noćas, bez kondoma i on je ejakulirao u mene. Ujutro(danas 22.2.) sam dobila očekivanu menstruaciju. Dali postoji šansa da ostanem trudna? Hvala unaprijed na odgovoru. LP.

nova1996

Dobar dan, nova sam i zanima me da li postoji sansa za trudnocu. Imam redovan ciklus svakih 28 dana, Zadnju menstruaciju sam imala 28 januara, zarucnik i ja smo imali nezasticen odnos dva puta poslije menstruacije, 6 i 8 februara, ovulaciju sam imala 11 februara, ali tad nismo imali odnos, da li postoji sansa da sam ostala trudna? Jer mi se pojavio zuti iscjedak iz lijeve bradavice, pa sam uplasena. Molim Vas za odgovor. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalva ne postoji šansa trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nova prema opisanom ne radi se o trudnoći.