povećana žumanjčana vrečica

natasaoko

Poštovani,
imam 42 godine i u 7. tjednu trudnoće sam (jučer). Plod je normalne veličine 3-4 mm, srce kuca, ali mi je žumanjčana vrečica povećana _9mm_ što mi je doktorica objasnila da nosi povećani rizik od pobačaja i kromosomski nedostatak ali i da ne mora značiti niša loše. Zanima me vaše mišljenje i u kojem postotku takva dijagnoza zapravo krene u pozitivnom smjeru.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bih se složio sa mišljenjem vaše ginekologice.
Savjetujem daljnje kontrole i UZV preglede. Svakako i amniocentezu.

Minica11

Poštovani!Možete li mi samo reći dali postoji koja opasnost za bebu ili općenito trudnoću ako je žumanjčana vrećica u 12 tjednu bila velika 7-8mm, u 14 tjednu se povukla.Zabrinjava me zašto je bila tako velika i dali može utjecat na daljnu trudnoću?Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nema nikakvog utjecaja na trudnou.