poviseni crp

ceki30

Postovani,u 24 sam tjednu trudnoce i unatrag dva mjeseca mi je povisen CRP. Prvo je bio 40 kada je UK bila pozitivna na enterococcus faecalis. nakon terapije antibioticima pao je na 7. Prije par dana ponovno je krvna slika pokazala povisen CRP koji iznosi 19. Urinokultura je sterilna. Cekam nalaze cervikalnih briseva.
Da li je takav nalaz zabrinjavajuci? Trebam li napraviti jos neke pretrage dok cekam nalaze briseva? Napominjem da su mi ostale vrijednisti krvne slike u redu. Inace imam i dva mioma na maternici. Na zadnjem ultrazvuku prije tri tjedna jedan je pokazivao znakove sekundarnih promjena. Moze li zbog tog biti povisen crp? Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može biti povišen i zbog infekcije mioma premda sumnjam. Pričekajte nalaze cerviklanih briseva.

ceki30

Hvala vam na brzom odgovoru. Koje su inace normalne vrijednosti CRP-a u trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do 15.