Prazna gestacijska vrecica

Gabiy

Postovani, imam pitanje vezano za trudnocu. Rodila sam prije 11 mj.,prvu menstruaciju sam dobila 6 mj.nakon poroda. Ciklusi su bili ne redoviti,25 dana,34 dana,30dana,zadnja menstruacija je bila 25.12.2015..Na ginek.pregledu sam bila 26.01.2016.,receno mi je da se vidi zadebljenje sluznice da je moguce da dode do trudnoc,narucena sam bila za 2 tj.na uzv 9.02.2016.gdje se vidjela gestacijska vrecica vel.7,3mm bez odjeljka za plod. Na sljedeci uzv sam narucena za 2 tj.22.2.2016. da se vidi kako se plod razvija. Moje pitanje glasi da li je moguce da je jos pre rano da se plod vidi? Moram naglasiti da 6 mj.nakon poroda mi je utvrdena hyperthyreosis,na terapiji sa propilthyouracilom 1x50mg na dan....hormoni su u redu...da li terapija utjece na trudnocu? Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je prerano da se vidi plod. Strpite se do idućeg pregleda.

Ga02

Postovani, trudna sam 4+5 i na pregledu je vidljiva samo gestacijska vrecica, smatrate li da je jos rano za ZV i plod ili?Narucena sam za pet dana opet na kontrolu..Ustanovljena mi je prosle godine trombofilija nakon missed ab i odmah sam na terapiji duphaston, aspirin i folacin..Hvala Vam na odgovoru..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
S 4+5 tjedana amenoreje još je prerano da se ultrazvučno vidi embrionalni odjek i ZV. S otprilike 6 tjedana amenoreje sa sigurnošću mozemo vidjeti embrij i pozitivnu cirkulaciju (otkucaje embrionalnog srca)