predejakulat??

28koma

Poštovani,
treba mi neka pojašnjenja u vezi predejakulata.. ovako ja i dečko se zadovoljavamo ali mene sad muči nešto..on se napali i njemu počne curiti nekakva tekućina(znači samo se uzbudio bez ikakvog dodirivanja jedno drugog).. imali u toj tekućini spremija(a da nije ejakulirao 2 tjedna) i je li to predejakulat?
Bila bih Vam vrlo zahvalna na odgovoru,puno bi mi pomogli.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to je sluz i sekret prostate. To nije predejakulat . U njemu nema sperme. Dakle ne brinite.

user9278

Postovani,takodje slicno pitanje kao predhodno..znam da ponavljam ali volio bih da razjasnim situaciju.Interesuje me dali djevojka moze zatrudnjeti od tekucine koja se luci a nije doslo do ejakulacije??Situacija je sljedeca-nije bilo penetracije bez kondoma,ali prije stavljanja kondoma slucajno sam okrenuo naopako,ali odma sam popravio.Eh sad me zanima da li je moglo ostati na kondomu ove tekucine i da li na ovaj nacin moguce zatrudnjeti??I da napomenem,kolicina koja se luci je minimalna,jedna kapljica..Hvala velika i pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ne brinite. Na taj način neće doći do trudnoće kod Vaše djevojke.

user9278

Hvala Vam na brzom odgovoru.Lijep pozdrav

user123

Postovani, mene muci to sto smo ja i moj partner ovaj mjesec svaki put prije nego sto imamo sex sa kondomom, on bi par puta usao u mene bez kondoma ali veoma kratko, par puta po jedno 15-20 sekundi a zatim bi stavio kondom,ali bojim se zato sto je to jednom bilo i za vrijeme plodnih dana pa me zanima da li se moglo desiti da zatrudnim za to kratko vrijeme sto smo bez kondoma, da li je moglo da izadje predejakulata za tih par puta po petnaestak sekundi te da zatrudnim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, tim načinom mogućnost trudnoće je samo teoretska.

john

ja sam bio s curom i nisam svrsio u nju...prekinup sam dosta prije...koje su sanse da zatrudni

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani ako je bilo tako, šansa je nikakva.

john

hvala...ali bilo mi nesto mokro malo na vehu penisa...al to je valjda normalno jer taj dan je ona imala menstruaciju jos ujutro ali navecer vise ne i to bilo navecer...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani to je sluz, nikako predejakulat. Ne brinite.

From_Sarah_with_love

kolika sansa postoji za trudnocu od predejakulata u plodnim danima ukoliko je partner mokrio prije odnosa ? sta savjetujete u ovom slucaju

jelić1991

poštovani..moje menstruacije išle su ovako - 24.2, 29.3, 29.4.,12.5 i 19.5. imala sam spolni odnos s partnerom..nekoliko puta je partner penetrirao bez zaštite..stavio je kondom cc 2-5min prije svršavanja..primjetila sam da ima neki iscjedak prilikom penetriranja bez kondoma i to me sad zabrinjava jer sam čula priče o predejakuliranju..zanimaju me postoje li ikakve šanse za trudnoću i trebam li se brinuti? također nakon zadnjeg odnosa primjetila sam oskudan krvavi iscjedak na svojim gaćicama koji sam obrisala i više se nije pojavljivao..molim brzi odgovor..unaprijed zahvalna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa svakako postoji al je mala. To što je mokrio ne mijenja stvar. Savjetujem ukoliko ste sigurni da se radilo o predejakulatu i ukoliko se radilo o plodnim danima postkoitalnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o predejakulatu nego o sluzi na partnerovom spolovilu. Predejakulat je tekućina nekoliko sekundi pred ejakulaciju a ne od 2-5 minuta.
To nema veze sa ejakulatom. Ne trebae se zabrinuti za trudnoću ako je bilo kao što ste naveli(jelić)

john

bio sam vam vec objasnio gore prije mj dana....znaci nisam bio ni blizu da svrsim...i ona je taj dan ima menstruaciju a zavrsila joj je dan poslije...i sad nakon mjesec dana,,,,danas bi trebala dobit a jos nije....jucer ju boljel trbuh pa me sad zanima mora to sta znacit ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, najbolje je da nemate odnose jer svaki mjesec strahujete da li će vam djevojka dobiti menstruaciju ili neće.
A da se odlučite za bolji način zaštite od trenutačnog koji je svakako nedostatan?

bug67

Molim vas da mi odgovorite o sljedećem. Moj dečko i ja stupili smo u spolni odnos bez zaštite, tada nije ejakulirao u mene i prije toga dana nije nikako ejakulirao. Nakon što je to obrisano, prošlo je sat vremena i tada ga je opet stavio na manje od minute i rekao je kako nije osjetio nikakvo uzbuđenje, uzbuđenje nedovoljno za predejakulat. Kakve su šanse za trudnoću?

bug67

I da, uvijek ga izvadi par minuta prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da šanse postoje. Nakon ejakulacije u muškom spolovilu ostane dovoljno sperme i spermija da eventualno dođe do trudnoće. Dakle način zaštite od trudnoće je najnesigurniji. Savjetujem bolji i sigurniji način ako ne želite ostati trudna.