Predejakulat

Anesace

Postovani,takodjer bih htio pitati dali je moguce da djevojka zatrudni u neplodnim danima ako smo imali spolni odnos vise puta nisam svaki put ejakulirao ali vecinu puta jesam,naravno izvan nje sam ejakulirao 2-3 sekunde nakon sto bih ga izvadio pa me zanima dali moze ostati trudna iako su joj neplodni dani pritom da nisam ejaulirao u nju nego izvan nje,molim brzi odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće jer su neplodni dani.

p.ivana8

Postovani, da li moze doci do trudnoce ako smo imali odnos u vreme plodnih dana, bez zastite, ali se nije desila uopste ejakulacija? To mi je bio prvi put, ne znam da li je probijen himen jer mislimo da je usao do pola i nije bilo krvarenja. Da li mislite da treba da popijem tabletu za dan posle? Imam 18 godina.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako nije bilo ejakulacije. Ne treba prema opisanom pilula za dan poslije.

User000

Postovani.
Imao sam odnos s djevojkom bez kondoma
.Nakon prvog odnosa nisam svrsio te sam otisao u wc i ondje zavrsio posao. Znam da se nakon svrsavanja treba pomokriti sto sam i napravio to i sve je bilo u redu. Nakon 1h opet smo to napravili te sam otisao u wc opet svrsiti. U wc na vrhu penisa mi je bila neka tekucina (nisam svrsio). Moje pitanje glasi, kakva je to tekucina? Da naglasim nakon toga sam naravno svrsio, djevojci su bili neplodni dani. Moze li djevojka zatrudnjeti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su neplodni dani neće doći do trudnoće. Opetovani odnosi nose određeni ne vliki rizik za trudnoćom.

Mrvica69

Pozdrav, oprostite sto smetam

Imao sam odnos s curom za vrijeme neplodnih dana, menstruacija je uvijek redovna tako da su sigurno neplodni dani. E sad zanima me koja je mogucnost trudnoce od predejakulata za vrijeme neplodnih dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su doista neplodni dani, ne trebate brinuti oko trudnoće.

Mrvica69

Pozdrav. 15. Tj dns sm trebala dobit menstruaciju ali mi je u subotu krenulo. Nije obilno kao menstruacija ali je krv. Imam li razloga za brigu jer me strah da nije impltancijsko krvarenje

Mrvica69

Da napomenem od subote mi je to trajalo do jutros bez prestanka..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći i implantaciji.

Mrvica69

Znaci nemam razloga za brigu jer nije trudnoca? Test ne treba?

Hvala puno i oprostite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

anoniman44

Poštovani doktore,
Verovatno je bila gomila pitanja poput pitanja koje ću postaviti ali osećam da bih bio spokojniji kada bih čuo Vaš stručan odgovor, naime, situacija je sledeća:
Imao sam odnos sa devojkom(bez zaštite), pri čemu nisam išao skroz do kraja, već neposredno pre vagine jer je himen neostećen.Sve to je trajalo oko 15ak minuta i tokom "odnosa" nisam svršio, ali kada sam penis izvadio van, primetio sam kako pri prevlačenju kožice dolazi do izlaženja neke tečnosti...
Pa sam hteo da Vas pitam da li je moguće da je to predejakulat, odnosno kolika je šansa da je devojka trudna?
Prvi nam je put pa smo malko zabrinuti.
Unapred se izvinjavamo i zahvaljujemo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je sluz. Ne trebate brinuti oko trudnoće.

anoniman44

Veliko hvala i oprostite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Majakaja

Postovani, imala sam spolni odnos s deckom dan nakon zavrsetka menstruacije, znaci neplodni dani, nakon doslovno 15 sekundi smo uocili da je puknuo kondom i prekinuli odnos. Imam li razloga za strah? Svasta pisu pa... hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.