Predejakulat

Kimora12345

Imala sam nezasticeni odnos s deckom 2 dana nakon menstruacije,izvadio ga je tik prije nego sto ce svrsit i oboje smo se otusirali poslije toga i on je mokrio te smo ponovno imali odnos nakon nekih pola sata...Je li pametno popiti tabletu za dan poslije iako je mogucnost trudnoce relativno mala? Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije.

Marko1505

Poštovani, molim Vas ako može jedan odgovor. Imao sam s djevojkom odnos 14 dan nakon početka menstrualnog ciklusa. Inače ima pravilnu menstruaciju ( rijetko kasni i rani) , od 28 dana. Odnos je bio bez zaštite prije toga dugo smo bili u predigri i inače sam jako vlažan čitavo vrijeme. Odnos je trajao možda 3, 4 minute i ja nisam ejakulirao ni tada ni poslije. Ona je u međuvremenu otišla na avionski put i osjetila je sada bolove u jajnicima 6 dana prije redovitog ciklusa. Postoji li mogućnost da je došlo do trudnoće
Hvala Vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća.

userzg24

Poštovanje, zanima me da li je moguće da moja djevojka zatrudni ako smo maksimalno 10 sekundi imali spolni odnos bez zaštite. Imam 16 godina i čitao sam da se kod mladih muškaraca nalazi veći broj spermija nego kod starijih muškaraca. Zanima me kolike su šanse da moja cura zatrudni od tako malog vremena spolnog odnosa bez zaštite i koliko ste sigurni u vaš odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako u tih 10 sekundi nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća. 100%.

Ivan2019

Postovanje imam pitanje
Moja djevojka me je zadovoljavala rukom i dok je radila meni je krenulo izlazit prozirno ljepljivo iz penisa (malo vlazno bilo, nisam svrsio) e sad nakon toga ja uzmem kondom i krenem ga stavit a okrenut naopako i odmah ja ispravim stvar i okrenem ga kak spada i stavim bez problema..nakon tog smo imali odnos i ja svrsim vani s kondomom..posto je bila u plodnim danima (drugi dan) i nismo bili sigurni za tu prozirnu sluz koja je mozda bila na kondomu i ona onda uzme nakon 60-ak sati ellaone tabletu. e sad me zanima jel moze doc do trudnoce iz tog ''prozirnog sluza''? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, to je sekret žlijezda koji ne sadrži spermatozoide i nije sposoban za oplodnju.

Ivan2019

Hvala doktore, i jos samo jedno pitanje u vezi ellaOne tablete
Citiram ''ellaOne možete uzeti u bilo kojem trenutku menstruacijskog ciklusa.'' (Tekst preuzet sa sluzbene stranice ellaOne)
E sada ukoliko dode npr. do odnosa bez zastite prije na dan ovulacije, na dan ovulacije ili poslje dan ovulacije, a tableta se popije unutar 72h nakon odnosa. Jel i tada dijeluje ellaOne? Lp i hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta djeluje tako da odgađa ovulaciju ako se uzme prije, da onemogućuje oplodnju i/ili onemogućuje implantaciju već oplođene jajne stanice (ako se uzme poslije). Treba uzeti u obzir da zaštita nije 100%.