Pregled nakon karcinoma

laurusss

Poštovani,
prije devet mjeseci sam imala radikalnu histerektomiju (Piverll/lll) zbog karcinoma grlića maternice, adenokarcinom,1b1, gradus 1. Nalazi nakon operacije su bili dobri (50 limfnih čvorova čistih)i nisam upućena na daljnju terapiju. Od tada sam tri puta bila na pregledu, ali ono što me muči je da mi do sada nije rađen papa test sa vaginalne zaraslice. Ginekolog mi kaže da je još rano i da će se napraviti kroz 4 - 8 mjeseci.
Molim Vas Vaše mišljenje, to mi se čini strahovito dug period s obzirom na dijagnozu koju sam imala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bi bilo dobro napraviti kontrolni PAPA test sa zaraslice čim prije.
Osobno smatram da je već i trebalo napraviti isti.

laurusss

Puno hvala na odgovoru doktore. Dogovorila sam pregled za PAPU. Nadam se da će sve biti dobro.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.