Preskok menstruacije

Mislav111

Postovani,
Dobila sam menstruaciju 10.11. zatim sam iduci mjesec na dan kada sam trebala dobiti menstruaciju popila tabletu za dan poslije, taj mjesec menstruaciju uopce nisam dobila, a sljedeca mi je dosla 8.1.? Trebam li se brinit da mi se nije poremeio ciklus i kako to da nije nastupilo krvarenje premda sam uzela tabletu i trebala jos dobit menstruaciji cijeli mjesec?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je odgovoriti zbog čega nije došlo do menstruacije. Savjetujem da za svaki slučaj učinite test na trudnoću. Ukoliko je negativan, došlo je do hormonske neravnoteže u organizmu kao posljedica tablete.

Mislav111

Postovani doktore, a kako bi mogla biti trudna ako sam imala menstruaciju 8.1? Mislite da bi ipak mogla bit, odnos se dogodio tu negdje oko 10.12? Sta bi znacilo ako sam trudna da sam vec u 7,8 tj trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne mislim da ste trudna, ali i tu mogućnost treba isključiti budući da ste imali odnos, uzeli tabletu, a menstruacija vam nije redovita.

privatno92

Poštovani, imala sam jak svrbez na ulasku u rodnicu i sirasti iscjedak sto sam uvjerena da je gljivicna infekcija, ali sada je nestao i sirasti iscjedsk i svrbez bez da sam ljecila infekciju, jel prosla ili je nesto drugo u pitanju? I kasni mi menstruacija jel moguce da je zbog infekcije? Moram napomenuti da sam imala ne zasticen spolni odnos ali decko nije ejakulirao u mene. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gljivična upala se može povući i bez terapije. Gljivice normalno žive na nama. Ponekad, uslijed pada imuniteta mogu se razmnožiti i uzrokovati upalu. Ukoliko Vam menstruacija kasni, a imali ste odnos učinite test na trudnoću.