preuranjena menstruacija

Marina

Postovani, zadnju menstruaciju sam dobila 18.12.2005. nakon prestanka menstruacije imala sam spolne odnose ali nije bilo ejakulacije u meni vec vani.inace imam pms simptome pristevi,nadutost, razdrazljivost i bolove jajnika.takodjer imam i jako bolnu menstruaciju i danas sam dobila menstruaciju tjedan dana ranije.htjela sam vas pitati zbog cega mi je menstruacija toliko uranila jer mi inace uvijek bude tocno na vrijeme?postoji li mogucnost da sam trudna?i moze li uranjena menstruacija doci zbog velikog stresa jer posljednjih tjedan dana je bilo jako stresno.
hvala vam unaprijed

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
na sva Vaša pojedinačna pitanja mogao bih odgovoriti potvrdno. Za detalje morat ćete se javiti ginekologu.

tonka8493

logički da će ići ginekologu,meni također kasne stvari 2 tjedna.. s čime je to povezano zapravo? jel vanjski uvjeti imaju utjecaj,prečest sex,stres,trudnoća ? koji su glavni razlozi kada stvari urane ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, razloga je previše da ih nabrajam , od hormonskih poremećaja ,anovulacijskih ciklusa, cista na jajniku, stresa., problemi sa štitnjačom.itd.
Svakako se javite na ginekološki pregled da se pokuša ustvrditi uzrok.

Timbe

Poštovani doktore!

Molio bih Vas za savjet oko mojega problema. Naime cura i ja imali smo odnose tjedan dana nakon njezine mjesecnice. Tocnije ona je imala mjesecnicu 26.12 a odnos se dogodio 7 dana kasnije. Za vrijeme toga odnosa koji je bio sa prezervativom svrsio sam dok sam jos bio u njoj, ali mislim da kondom nije puknuo a i bili su joj neplodni dani ak ose ne varam. Nakon toga doslo je do jos jednog odnosa 5 dana kasnije isto sa zastitom i bez rizicnih ponasanja, da bi mi se cura javila 17.1, dakle 10ak dana prije nego sto treba dobiti menstruaciju da je primjetila lagano krvarenje. Stoga me zanima dali postoji neka sansa da je mozda ostala trudna kojim slucajem. Zaista bih Vas molio za odgovor.

PS- prije toga svega, zapravo od 29.12 pa do 5.1 bila je bolesna i imala je temperatutru, pa dali i to moze biti uzrok problema, a i dosta joj je stresan posao.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, Vaša djevojka nije trudna. Svakako bolest je ta koja je kod nje najvjerovatnije odgodila menstruaciju. Mislim da se ne morate brinuti.

Timbe

Hvala Vam gospodine doktore blunk

Odnosno htjeli ste reci da je bolest ubrzala njezinu mjesecnicu a ne usporila blunk bilo kako bilo samo mi je bitno da nije ostala trudna!

mali-cvijetić

Poštovani,
spolni sam odnos imala 29.02 i to nezaštićeni, tj koristili smo metodu prekinutog snošaja....naime znam da nije svršio u mene, al tada su mi bili plodni dani....dosada sam imala 3 normalne menstruacije....s vidljivim ugrušcima i komadićima tkiva..jedino mi je ova zadnja uranila 4 dana i malo je manje intenzivna nego inače..nemam ama baš nikakve simptome trudnoće, al ipak se bojim. zanima meVaše mišljenje o mogućoj trudnoći....sad pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na osnovu čega sumnjate na trudnoću? Pa imali ste tri normalne menstruacije. Ne brinite. Nikako se ne radi o trudnoći.

Ruza309

Postovani,zadnju menstruaciju dobila sam 24.10.,11 dana poslje imala sam nezasticeni seksualni odnos pri kojem partner nije ejakulirao u mene, par sati poslje ponovili smo isto,mislila sam da nema opasnosti od trudnoce posto su mi bili neplodni dani ali danas tj. 20. Dan ciklusa primjetila sam krvarenje , oskudnije nego pri normalnoj menstruaciji crvene boje, inace su mi ciklusi uredni,traju 28 do 30 dana,imam 19 godina i ovo mi se prvi put desilo,mozete mi molim vas objasnit o cemu se radi i dali postoji mogucnost da sam trudna? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana odnos ste imali tijekom plodnih dana dakle šansa za trudnoćim postoji.
Ne znam koji je uzrok neurednog krvarenja kod vas. Ako nije obilno pričekajte nadamo se nastupu menstruacije.

Ruza309

Kada bi bilo najbolje vrijeme da napravim test,moram napomenut da sam ovaj mjesec nila izlozena stresu mozda je to uzrok i mozete mi realno reci kolka je vjerovatnost da sam trudna je mi to sad nikako nije u interesu

Ruza309

I jos jedno pitanje da li postoji mogucnost da se radi o implatacijskom krvarenju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana test napravite u vrijeme očekivane menstruacij. Nikako prije.
Šanse postoje svakako.

mamma m

Poštovani,
18.1. sam dobila mjesečnicu na 22.dan ciklusa. Zadnjih 3,5 godina koristila sam oralni kontraceptiv sve do studenog prošle godine. Imala sam simptome ovulacije i sluzavi iscjedak 13.dan ciklusa ovog mjeseca. Nezaštićene odnose sam imala u pretpostavljene plodne dane. Zbunjuje me ovo krvarenje jer nikad do sad nisam dobila mjesečnicu tako rano, prijašnji ciklusi bez tableta varirali su između 29 i 38 dana. Čemu da pripišem ovo krvarenje i mogu li nastaviti planirati trudnocu?Imam 35 godina,dvoje djece.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je ciklus bio anovulacijski pa ste ranije dobili.