Preuranjena menstruacija

MisKlara12

Pozdrav,
imam 18 godina i od kad imam menstruaciju nisam imala redovito, vec 4 godine..
Trajala je nekada 5,7,10 dana, ovaj mjesec sam dobila nakon 3 mjeseca i imala sam 5 dana te dva dana pauze i sada imam vec duze od tjedna, sve ukupno 17 dana (nisam sigurna kolilo sam imala prije pauze od dva dana) i mjesecnica je dosta jaka,obilna no nisam se obazirala, ali sada nakon tolikog razdoblja me brine.

Ne pijem nikakve tablete niti ista novo unosim u organizam.
Kod ginekologa nisam isla jer me i sram, a i mislila sam da je normalno, odnosno rekli su mi da treba kod nekoga duze za redovan ciklus.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate se javiti ginekologu za pregled. S obzirom na dob i smetnje moglo bi se raditi o pcosu.

marko1996markan

Poštovani, imao sam odnos sa djevojkom(31.8.-na 1.9.) ,pukao nam je prezervativ, ali nije doslo do ejakulacije uopste.Nakon tog odnosa djevojka je dobila menstruaciju cetiri dana ranije.Inace kad je bila mladja dobijala je menstruacije svakih cetrnaest dana, da bi joj u zadnje vrijeme ciklusi bili uredni(28 dana).Dobila je u noci sa petka na subotu(9.9.na 10.9.).Krvarenje je prestalo u srijedu ujutru,nakon cega smo mi u vecernjim satima imali zasticen odnos.To isto vece je primijetila da je otekla ,a da bi ujutru imala malo krvarenja.U jednom trenutku sam vidio da je prezervatim bio suv ,nastavili smo odnos ,nakon čega je sve bilo okej.Zanima me da li je rijec o trudnoci i imamo li razloga za brigu ?
Hvala unaprijed,
Lijep pozdrav.

marko1996markan

Inace djevojka ima 20 godina

marko1996markan

Oteknut je bio samo polni organ.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako se ne radi o mogućnosti trudnoće.

Jasnasplit

Postovani doktore vec sam vam pisala o bolni grudima i testovima za trudnocu
Ovako odnos je bio 6.8 ja sam 7.8 dobila normalnu menistruaciju nakon toga sam dobila 31.8 isto menistruaciju samo sta je trajala krace nego inace i grudi su me i dalje nastavile boliti sto je mene zabrinilo pa sam pomislila na trudnocu, onda sam napravila 4 razlicita testa i svi su bili negativni. Jutros(18.9) sam se probudila i bilo mi je samo par vidljivih kapljica krvi i kasnije smedji iscjedak. Mene zanima dali je moguce da sam trudna a da testovi pokazuju negativno? I koji je razlog da mi se jutros ovo pojavilo taj iscjedak? Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Zašto imate iscjedak odavde ne mogu znati.

Jasnasplit

Doktore pisala sam vam o iscjetku 19 dan cilusa sam dobila menistruaciju i evo 5 dan jos nesto malo traje. Koji razlog moze bit da je tako rano dosla menistruacija? I dali je trudnoca 100% iskljucena nakon 4 testa? Samo me buni sto je dosla tjedan dana ranije menistruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o anovulacijskom ciklusu.

Kiseonik

Postovani,inace imam redovne menstruacije 26-30 dana (nikada ne kasni) trajanje 5-7 dana i dosta jake bolove.Za vrijeme plodnih dana imam smedji-crveni iscjedak bez neugodnih mirisa. Prosli mjesec imala sam menstruaciju 17.10,nakon nekoliko dana u vrijeme plodnih dana pojavio mi se cudan miris sekreta (miris ribe),medjutim proslo je za nekoliko dana.Iza toga 04.11 mi se pojavilo krvarenje koje nije bilo toliko jako kao kod menstruacija prije,ali je trajalo 7 dana,i nije bilo praceno bolovima.Inace sam spolno aktivna,bez zastite, koristimo metodu prekinutog snosaja.Da li je ovo krvarenje bilo menstrualno ,posto gledajuci prosli mjesec sam trebala dobiti danas 17.11 ili malo prije,medjutim nisam.Da li imam razloga za zabrinutost,da li moze biti u pitanju trudnoca (tj implatacijsko krvarenje),ili neki drugi poremecaj.
Hvala unaprijed,lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije bilo ni menstrualno ni implantacijsko. Menstruaciju tek trebate dobiti. Ako vam kasni javite se na pregled.

Kina96

Postovani,imala sam odnos bez zastite 11.10 ali decko nije svrsio u mene nego je prekinuo odnos,dobila sam menstruaciju 27.10 menstruacija mi je inace uvek bila redovna na svakih 28 dana,sada sam dobila 17.11 znaci 7 dana ranije i krvarenje je trajalo 6 dana,tacnije do danas,jel postoji mogucnost da sam trudna_

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji naravno, da se radi o trudnoći.

Almac1993

Poštovani
Posljednju menstruaciju sam dobila ove srijede navece dakle 4.1 i trajala je do juce ujutro 6.1. Prošlu sam dobila 12.12 a pretproslu 18.11 dakle svaki put ova 3 mjeseca po najmanje 6 dana porani. Inače sam do sada imala ciklus na tacno 28 dana i traje po 5 do 7 dana jako obilno s jakim grčevima prvi dan. Ove zadnje tri menstruacije nisam ni osjetila krvarenja skoro da njie bilo praktično sami jedan dan gdje sam promijenila dva mala uloska a juce je bio dovoljan dnevni i ni on se nije napunio..inače od poroda koji je bio prije skoro godinu dana sam redovno dobivala od bebinog trećeg mjeseca. Od kad je ovo sve pocelo dakle ova 3 mjeseca imam problema s nadutoscu debljanjem u području stomaka koji je spram ostatka tijela ogroman..mislite li da je neki hormonski poremecaj ili nešto ginekološki??
Molim za savjet..
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram uzv. Možda cista, pcos, anovulacija i sl.

dejank993

Postovani imali smo nezasticene odnose, ja i moja devojka menstuacija do sada nije kasnila ima neke od siptoma prehladjena je dosta ima glavobolju povremeno, imala je tri puta do sada mucninu i povracanje prisutan je i umor mestruacije su preuaranjene prva je bila 26.11.2016 pa je druga bila 17.12.2016 pa treca je bila 09.01.2017 nisam ejakulirao u njoj da li moze biti trudnoca u pitanju nije kasnila ni jedna mestruacija uradili smo test 16.12.2016 pokazao je negativno...Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno je napraviti novi test na trudnoću. Za početak.

azra2525

Postovanje, za dva mjeseca punim 42 godine menstruacije su mi uvijek bile uredne na svakih od 24-25 do 28 dana kako kada.U septembru 2016 sam radila vaginalni UZ i papa test i sve je bilo uredno.Zadnju menstruaciju sam imala 22.12.2016 i danas 12.01.2017 znaci 22-gi dan od posljednje sam dobila menstruaciju pa me interesuje da li treba da imam razloga za zabrinutost ili je to "normalno".Hvala vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Od 22. do 35. dana ciklus se smatra redovnim.