Preuranjena menstruacija

Znaci cura poslje spolnog odnosa 4,5 dana poslje osjetila mucninu i ucestalo mokrenje. A sada je dobila menstruaciju 8. A trebala je 16.-18.. Jeli uranjena menstruacija moguca trudnoca. Cura je relativno mlada

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ako je zaista menstruacija onda se sigurno ne radi o trudnoći. Teoretski, moguće je i implantacijsko krvarenje koje je puno slabije i kraće od menstruacije.

Postovani hvala na odgovoru. Mogu jos malo objasniti slucaj pa da date svoje puno misljenje.
Znaci seks se dogodio sa zastitom poslje ejakulacije u bokserice znaci 30 minuta nakon prve ejakulacije. Cak sam i prije zavrsetka izvadio... Samo me zanima ima li ikakve sanse da se sperma iz prijasnje ejakulacije prenjela u vaginu. Znaci kolika je mogicnost trudnoce. I jeli to sasvim normalno da maloljetna cura ima uranjenu menstruaciju 9 dana. Bila je bolesna zadnjih 2 tjedna i sve ju boli. Znaci trebala je dobiti 16. Ali je dobila 8. Je li ovo normalna pojava?

evo prosao je cijeli dan otkad traje "menstruacija" kaze da jako curi kao nikada prije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
moguće je da je došla prijevremena menstruacija. Obzirom na jačinu (kako opisujete) sigurno se ne radi o implantacijskom krvarenju već o menstruaciji. Trudnoća u tom slučaju nije moguća.

Hvala doktore

Nordd

Poštovani,
Imam 36 god. Posljednjih par mjeseci suprug i ja radimo na bebi. Posljednju mjesecnicu sam imala 19.03.17. Tjedan nakon sam primjetila slabo krvarenje koje je trajalo svega jedan dan, zatim se ponovilo nakon 5 dana isto nije obilno ali je popraćeno blagim grčevima. 12.04 imam pregled kod svoje liječnice.
Voljela bih cuti i Vase mišljenje, unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teško je reći o kakvom se krvarenju radi bez pregleda i nalaza. Moguće je da se radilo o ovulacijskom krvarenju. Za implantacijsko mi se čini prerano.

BigSmoke

Pozdrav!
Moja devojka i ja smo se dodirivali polnim organima desetak sekundi bez zastite.Ona je 3 dana nakon toga primetila jako malo narandzastog iscedka koji je bio malo prokrvljen.Sledece 2 menstruacije nisu kasnile ali su dosle 2-3 dana posle 28.(inace skoro uvek je 28.).Da li ima potrebe da se radi test i da li da se brinem?Hvala!

BigSmoke

Inace poslednja menstruacija pre odnosa je bila 16.2 a sve ovo se izdesavalo 7.3.Hvalaa!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
nema razloga za brigu. Pošto menstruacija nije izostala ne radi se o trudnoći.

BigSmoke

Hvala na brzom odgovoro ali me i dalje brine mogucnost vanmatericne trudnoce jer vec 6 dana partnerka oseti bol u levom donjem delu ledja.Ne oseti tezinu da je vuce napred ali kad se sagne oseti malo jaci bol,na dodir nema bola.Mozda nije bas prava tema ali nema veze.Inace posle duzeg vremena igrala je tenis i od tada je bole ledja.Da li i dalje nema potrebe za brigom?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je nakon odnosa imala menstruacije ne može se raditi o trudnoći, niti o izvanmaterničnoj.

xxxNinaxxx

Poštovani,
molim Vas mišljenje: imam 36,5 god, prošli mjesec sam dobila menstruaciju 10.09., a ovaj 03.10., 5 dana ranije. Inače su oduvijek uredni ciklusi oko 28 dana. Prošli mjesec sam 5. dc doživjela velik stres, a ovaj za vrijeme menstruacije imam jaku prehladu i kašalj. Pitanje postavljam iz razloga što sam danas 5.dc vidjela uz slabu krv i rastezljivu sluz kao u plodnim danima. Po tome će iduća doći

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija ne mora uvijek doći točno na dan. Psihički razlog kao što je stres može poremetiti ciklus što se kod vas vjerojatno desilo. Iduću menstruaciju je za očekivati nakon otprilike 28 dana, kako je bilo i do sada.

pam12

Poštovani, menstrualni ciklusi mi u zadnjih pola godine nisu redoviti. Na pregledu sam bila 3.2.2017., imam policisticne jajnike (ali nisam dobila nikakvu terapiju), papa test u redu. Odnose imam, a koristimo kondome. E sada u zadnjih nekoliko mjeseci mi je menstruacija prečesta. Do 6. mjeseca menstruacija je dolazila svakih 28-30 dana. Prvo kada su mi se ciklusi počeli skračivat bilo je 9.6, a trajala je do 14.6,
28.9.-6.10. i 11.10. traje jos i danas. Ispisala sam vam sve datume da lakse uvidite problem. Uz sve to na prsima, stomaku, grudima su mi počele rasti dlake koje nikada nisam imala i nimalo nisu privlačne jer ih ima mnogo. Ne znam ima li to veze sa policisticnim jajnicima, hormonima...? Kod ginekologa moram čekati mjesec dana, a zanima me što sve može biti. Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na navedeno savjetujem da učinite kompletnu analizu hormona (jajnici, štitnjača, hipofiza, nadbubrežna žlijezda). Isto tako, obzirom na učestala i neuredna krvarenja treba isključiti trudnoću (test ili uzv).

teica1234

Postovani prije 10 dana bila sam kod gin rekao je da je ovulacija blizu po uzvu posto radimo na bebi...inace da mi je sve ok...medutim da li je moguće da sam sada na 22 DC dobila menstruaciju posto bih trebala tek za 6 dana i jako je oskudna bez pmsa i grceva jedino slaba bol u donjem dijelu leda....lp

Njanjino

Poštovani,

imam 30 godina, uredan menstruacijski ciklus (27-29 dana). U ožujku je rađen papa nalaz i UZV, nalazi uredni. Jajnici su prema mišljenju doktorice multi cističnog izgleda, no do sada nisam imala nikakvih problema niti izostanak mjesečnice. Menstruacije u prosjeku traju 4 dana, nisu bolne i nisu obilne.

Već 10 mjeseci imam odnose bez zaštite jer planiram trudnoću. U prošlosti (prije 11 godina) sam ostvarila trudnoću (slučajno i iz prve) koja je završila namjernim pobačajem u 6. tjednu (računajući od prvog dana ciklusa).

Pretnodna mjesečnica koja je bila uredna je bila 15.9.

Imala sam seksualne odnose bez zaštite u vrijeme očekivane ovulacije. Ovulaciju pratim putem ovulacijskih testova i ovog mjeseca sam imala porast LH, nakon čega sam imala odnose.

21. dan ciklusa imala sam krvarenje - veoma oskudno, svijetlo roze boje, bez ugrušaka, u trajanju od nekoliko minuta. Vidljivo je bilo samo kada bih se obrisala.
Pomislila sam da se radi o implantacijskom krvarenju.

26. dan pojavio se smeđi gusti iscjedak - popraćen s vrlo malo svijetlo roze krvi. Prethodili su mu slabiji grčevi u donjem dijelu trbuha i malena napetost u području jajnika.
27. dan pojavljuje se mjesečnica - pravo krvarenje kakvo poznajem i znam da se radi o mjesečnici.

Velika mi je želja ostati trudna, ali sam pomalo razočarana i zabrinuta zbog pojave neuobičajenog krvarenja ovog mjeseca 7 dana nakon ovulacije, koje nije završilo trudnoćom, već naprotiv.

Postoji li neki drugi uzročnik zbog kojeg je došlo do pojave ovog neuobičajeng krvarenja i imam li razloga za zabrinutost?
Moram napomenuti da nikad do sada nisam imala problema s neuobičajenim krvarenjem sve do početka planiranja trudnoće.

Suprug nije još uvijek radio spermiogram.

Unaprijed hvala na odgovoru,
LP,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za teica1234, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Preporučam test na trudnoću.