Preuranjena menstruacija

anonimac1946

Pozdrav, imam sljedeci problem, znaci zadnju menstruaciju sam dobila 15.03 i trajala je normalno kao i uvijek i ciklus je uvijek isao 29-30 dana sada je 11.4 i sada je dosla, sada me zanima kakav to moze biti problem posto sam sa deckom imala ne zasticceni odnos 7.04 i nije doslo do ejukcije, sada me interesuje dali postoji neke sanse za trudnocom ili samo krvaranje u znak nadolazece menstruacije ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vaše pitanje. Imali ste sad menstruaciju! Ne razumijem gdje je tu problem?

Postovani,
Menstrualni ciklus mi nije nimalo redovan. Dobijam menstruaciju veoma cesto. Ovo su moja 3 zadnja menstrualna ciklusa : 25.2. '14. , 21.3.'14. i 10.4. '14, a i ranije su mi bili ovako po 20,24 dana razmaka. Menstrualno krvarenje mi traje 5-6 dana. Zanima me da li je to uredu? Da napomenem samo da imam nepunih 17 godina i da mi je ovo ovako vec pola godine od kako sam prvi put imala odnos s deckom. Prije toga sam tacno imala menstruaciju svakog mjeseca. Molim vase misljenje.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod vas se s obzirom na godine radi vjerovatno o anovulacijskim ciklusima te savjetujem pregled i terapiju problema.

martina1004

Poštovani, posljednju "redovnu" menstruaciju dobila sam 9.3.Imala sam riskantan seksualni odnos 12.dan ciklusa a onda mi se 24.3. (16.dan ciklusa) pojavilo obilno krvarenje koje je bilo identicno kao menstruacija i trajalo je tjedan dana. Odmah nakon toga sam se isla naruciti za ginekoloski pregled ali nazalost moram cekati do 29.4. Sto mislite koji bi mogao biti uzrok krvarenju i postoji li mogucnost trudnoce?
Unaprijed Vam hvala na utrosenom vremenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoće. Vjerovatno o neurednom disfunkcijskom krvarenju.

Hvala na odgovoru. A da li ako ne odem na pregled moze doci do nekih ozbiljnijih problema? Da li je moguce da se to vremenom normalizuje i da ovulacija opet bude prisutna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

*#*#

Dobar dan,
Javili su mi se bolovi u grudima kao da cu dobiti menstruaciju, sto me zabrinulo jer sam poslednju imala od 12.05 do 19.05 inace su mi redovni ciklusi, dobijam na svakih 29-30
Dana. Prethodnu menstruaciju sam dobila u aprilu redovo u istom vremenskom periodu kao i ovu zadnju a pre toga sam imala odnos sa momkom gdje se desila nezgoda, pukao je kondom, i sve je izaslo iz njega, ali sam nakon 2-3 sata popila pilulu dan posle(escapelle) i nakon toga sam dobila redovnu menstruaciju, gore navedenu 12.04.pa smatram da nisam trebala imati bojazni da sam trudna? I nisu mi bili plodni dani, kako sam izracunala. Trajala je 7 dana kao i obicno.
A sada me brinu ovi simptomi, bol u grudima kao da cu opet dobiti, a previse je rano jer bi to trebalo da se desi tek negde 12.06
Da li imam razloga za brigu, sta bi to moglo biti?
Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ćete menstruaciju dobiti u očekivano vrijeme neovisno o senzacijama u prsima.

druid

Devojka ima redovan ciklus, na 24-25 dana. Poslednji je imala 25.07, i nakon zavrsetka krvarenja, krenuli smo sa pravljenjem bebe. Imali smo redovne odnose, a od pre par dana krenuo je bol i otok grudi. Danas je krenula braonkasta krv ( manje obilna nego kada dobija ), iako jos ne treba da dobije. Zelimo bebu, da li da se radujemo ili ne. Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je o probojnom krvarenju. Na osnovu ovoga ne da se ništa iščitati. Dakle savjet je da pričeka menstruaciju odnosno njeno kašnjenje.

valeria82

Postovani. Imam redovite menstruacije ( 26-32 ). Redovite odnose uz prekinuti snosaj. Prvi put se desilo manje krvarenje vise sukrvica u trajanju nekoliko dana na 17 dan ciklusa. Imam li razloga za zabrinutost? trudnoca? Moram li na pregled?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate ako krvarenje stane za dan dva.