Priraslice

brankovic47

Poštovanje.
Imala sam operaciji slijepog crijeva u tranju 2013.g.
sada unazad 8mj imam bolove u donjem dijelu abdomena, što moj ginekolog a i svaki specijalist koji me pregledao objašnjava priraslicama. Bolovi se javljaju svakodnevno i užasno mi smetaju(inače 172 cm i 60 kg). Mogu li se priraslice kako ukloniti, jer me strah što će se događati u trudnoći sa širenjem, a i mogu li priraslice otežavati postizanje trudnoće?
Obavila sam mnoge pretrage i nikakve mi tablete ne pomazu u smanjivanju bolova.
I takodje mi je polozaj maternice zavaljan straga. Ne znam kako vi to bolje objasnila.
Zahvaljujem na odgovoru i želim Vam svako dobro, Marija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da se radi o priraslicama. No valja isključiti i ostale moguće uzroke. Sugeriram krvnu sliku, CRP, kompletan pregled urina, cervikalne briseve, Ca 125.
Svakako treba isključiti i bolesti probavnog sustava/ divertikulozu, funkcijske probleme probave, urološkog i vaskularnog sustava.
Ako se sve isključi u obzir dolazi dijagnostička laparoskopija.

aaa1

Poštovani,
2002. godine sam imala operaciju puknuća slijepog crijeva. Prošle godine sam imala kamen u bubregu i išla vise puta na ESWL i to nije uspjelo i onda sam išla na operaciju gdje su mu uklonili kamen. Sada imam više od mjesec i pol konstantne bolove u zdjelici i jajnicima i zna mi ta bol preći u bubrege. Bila sam na ginekološkom pregledu i ginekologinja je rekla da je sve uredu,zaboravila sam reći da kada trebam dobiti menstruaciju bolovi budu jači nego inače i da znam imati dva puta na mjesec menstruaciju koja bude vise kao smeđi iscjedak i krvi bude malo,i ginekologinja mi je rekla da je sve uredu i da sinptomi bolova može biti ožiljak od operacije slijepog crijeva. Otišla sam kod doktora opće prakse i vadila urin i sve je uredu ali mene i dalje boli. Doktorica me je pregledala i kada je vidjela ožiljak rekla je da sumnja da imam priraslice ali da nije sigurna. Zanima me da li se na nekom pregledu mogu vidjeti priraslice i jel se mogu ukloniti i jel mi možete možda preporučiti još neke dodatne preglede kako bi se ustanovilo sa sigurnošću od čega imam bolove.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete vidjeti prilaslice dakle ne možete ih nikako objektivizirati.
Svakako treba tragati za uzrocima boli u zdjelici a mogu biti ginekološkog, mokraćnog, probavnog i vaskularnog uzroka.
Od ginekoloških pretraga možete napraviti pregled UZV i cervikalne briseve.
O ostaloj obradi odlučuje kirurg i urolog.
Pošto vam se bol povremeno širi prema bubrezima mislim da se ne radi o ginekološkom uzroku boli , no i njega kao i ine treba isključiti

aaa1

Doktorica me je poslala na nekakav ultrazvuk ali sam naručena tek 20.10. a mene bol ni malo ne popusta i brinem se da nije nešto ozbiljno htjela bi vas iskren savjet da li da pričekam 20. ili da odem na hitnu i molim vas ako vam nije problem jel bi mi mogli malo više objasniti što su to priraslice i koliko su opasne

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na hitnu.