Problemi sa zacecem

DF

Molim Vas za odgovor:

Danas sam bila na ultrazvucnom pregledu i rezultati su sljedeci: Uterus AVF 65x40x34 mm. Endometrijum 14mm. Lijevi ovarijum 33s25mm sa folikulima do 13mm. Desni ovarijum 37x23mm sa folikulom 20mm. U Douglasovom prostoru malo slobodne tekucine. Prisutni bolovi u predjelu jajnika. Da li postoji mogucnost zaceca ukoliko danas budemo imali spolne odnose?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apsolutno da danas trebate imati odnos. Ovulacijski folikul je veličine od 18 do 25mm. Sada je pravi čas. Vrijeme je ovulacije.

Subi

Doktore da li mozete reci sta znaci ovaj nalaz.Bila sam kod ginekologa 16.06.2016.Poslednja menstruacija mi je bila 05.06.2016.Rezultati su mi na engleskom pa ih bas najbolje nerazumem.
The cervix is closed. Endocervical canal is intact. There is no focal lesion seen. The anteverted uterus is normal in size measuring 5.55x3.33x3.02 cm.endometrium is thickened to 1.49 cm.there is an endometrial echogenic focus measuring 0.99x0.73x0.83cm.both ovaries are normal in size.the right overy measures 2.75x2.22 cm.the left ovary measures 3.27x2.35 cm with cystic focus which maybe mature Graafian follicle.

Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan ultrazvučni nalaz i blizu ste ovulacije.

vmarusic89

Moj problem je slijedeci imala sam mjesecnicu 27.5 ovaj mjesec sam bila na folikometriji do 14 dana ciklusa promjer je bio 12mm iza toga nisam isla u doktora jer je zakljucio da sporo raste ! Sad je orioblem sto sam dobila krvarenje 23dan ciklusa koje je pocelo roze boje i bilo oskudno zatim je stalo sutra dan je nastavilo crvene boje oskudno takodjer . Nocas me je proboli u donjem dijelu stomaka i krvarenje je krenilo u jacem intezitetu !! Inace su mi mjesecni ciklusi preko 35 dana dijagnoza pcos a ove manifestacije su se pojavile vec prosli mjesec !! Mozete li mi pojasniti o cemu se moze raditi jer moj ginekolog nista neobjasnjava niti govori tokom pregleda

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o čemu se radi. Vjerovatno je ciklus anovulacijski pa je došlo do aranije "menstruacije"
Pročitajte topic o pcosu na našim stranicama.