Produzeno krvarenje, nalazi uredni

Plavonastrafte

Postovani doktore,
Pre tri meseca sam imala produzeno menstrualno krvarenje, s tim sto to nije bila sveza krv, vec smedji iscedak. Inace, imam 35god, jedno dete i uvek uredne cikluse. Odmah sam otisla kod lekara koji me je pregledao, uradio vaginalni uz i rekao da ne vidi nista abnormalno. Uzeo mi je bris za Papu, kao i cervikalni i vaginalni bris. Svi rezultati su bili u redu (izolovani samo lactobacili u oba brisa). Kako mi se to ponovilo, predlozio je da uradim hormone drugog dana ciklusa i evo rezultata>
Estradiol 43,5 pg/ml (0-160)
Estradiol 159,6 pmol/L
fsh 8,3 (2.8-11.3)
lh 6,4 (1,1-11,6)
progesteron 1,54 (0.0-3,6)
progesteron 0,49 (0.0-1.14)
testosteron <0.69 (<2.53)
Po recima doktora, sve je u redu. Ali mene zaista muci zbog cega mi se javlja smedji iscedak koji se nastavlja na mentruaciju. Negde sam procitala da moze da se radi o nedostatku nekog hormona u drugoj fazi ciklusa i da zbog toga dolazi do usporene regeneracije endometrijuma i da se to regulise primenom progestagena poslednjih 10-12 dana lutealne faze.
Moj doktor mi je predlozio primenu kontraceptivnih pilula od sledeceg ciklusa, pa naredna 3-4 meseca. Da li bi i Vi tako postupili? Ili bih trebala da prekontrolisem neke hormone i u drugoj fazi ciklusa i koje?
Oprostite na duzem pitanju, ali (iako imam poverenja u svog doktora) zelim da cujem jos jednom misljenje. Zelela bih da nekako resim ovaj problem, koji mi predstavlja pre svega atak na psihu. Inace, fizicki se dobro osecam, nikakvih bolova, peckanja, svraba i slicno.
Unapred Vam hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete napraviti progesteron 21.dan ciklusa i TSH. Lijekove možete uzimati gestagene u drugom dijelu ciklusa ili oralne kontraceptive.

Plavonastrafte

Hvala Vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.