propuštena pilula

valek

Poštovani,
propustila sam popiti 18. pilulu iz Qlaira blistera i večeras sam popila 19.jer nisam u mogućnosti doći do apoteke do ponedjeljka ......kako da postupim dalje? Ne postoji mogućnost trudnoće jer nisam imala odnose niti ih planiram zbog upale mjehura.
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite preostale aktivne do kraja. Bijele bacite te umjesto njih krenite s novim blisterom.

valek

Zahvaljujem na odgovoru,posto bacam dvije bijele pilule iz blistera to znaci da mijenjam i uobicajen dan pocetka koji ce biti dva dana ranije,tocnije ne utorak vec u nedjelju?!
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

luna12345

Poštovani,
Pijem triquilar treci mjesec, prije toga sam godinu dana pila yaz bez greske. Sinoc sam zaboravila popiti drugu tabletu u blisteru i popila sam ju tocno nakon 12h. Imala sam spolne odnose prije nego sto sam popila prvu tabletu iz blistera. Trebam li nastaviti piti normalno ili poduzeti nesto, postoji li rizik za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Učinkovitost se nije smanjila. Nema razloga za brigu.