Provera tablete

Kuglicaa

Poštovanje, zadnja dva ciklusa je doslo do neke promjene. Inače su ciklusi uredni. Prosli ciklus sam krvarila 10 dana ,uradila uzv,je bilo ok jedino endometrij 3mm.Dobila sam ergometrin da stane.Sljedecu menstruaciju sam dobila 13.7 i to je pocela nekako otezano sa smedjim iscjetkom da bi nakon cetiri dana normalno krenila ali se opet oduzila.Deseti dan sam otisla na uzv gdje je pokazalo da je sada endometrij 8mm.Dobila sam opet ergometrin i provera tablete da pijem po dvije od 10mg od desetog dana.Dvanaesti dan sam otisla na hitnu ginekologiju jer mi je bilo lose od eegometrina lupanje srca....Pregledali su me i rekli da je nakon dva dana endometrij 2,8mm.Da prestanem piti eegometrin i nastavim sa proverom.Juce cetrnaesti dan krvarenje je bilo skroz zanemarivo i postajalo je smedje da bi danas osjetila odjednom bol u donjem djelu stomaka kao da me je neko probo nozem i pocne mi bol kao za vrijeme menstruacije i krvarenje se opet pokrene.Uplasena sam jer vidim da krvarenje nikako da stane cak se i pojacava uz peoveru.Molim vas da mi pomognete sta bi to moglo biti i dali ce vec jednomstati to krvarenje.Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o disfunkcijskom krvarenju koje se tretira ili estrogenom terapijom ili oralnom kontracepcijom.
Nikakav ergometrin tu nema učinka.
Sugeriram da se opet javite u bolnicu na pregled.

Kuglicaa

Rekli su mi da pijem provera tablte i da od njih mora stati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ali vam ne staje pa se svakako javite na kontrolu u bolnicu.

Kuglicaa

Poštovani doktore, malo sam dosadna ali me zanima vase mišljenje. U porukama ispred sam vam objasnila moju situaciju, nazvala sam svoju doktoricu i rekla u čemu je problem da bi ona meni opet rekla da pregled nije potreban da ce stati od provera tableta i da samo na stav im piti. Znaci krvarenje je skoro cijeli mjesec, odnosno vise nije krvarenje kao krvarenje nego nekako pomiješano po malo sa sluzi pa onda bude smedje pa se na pola dana zaustavi i opet pojavo u tragovima. što znaci da ih imam piti još devet dana i onda trebam dobiti menstruaciju. Dali je moguće da je to blago krvarenje posljedica tableta i navikavanjem kao sto moja doktorica kaze. Ovo mi se nikada nije desavala ali i prvi puta pijem takve tablete. Još nesto kada od je tim kao neku nelagodu i pritisak u donjem dijelu stomaka tada se i pojavi krroza krv u tragovima cim popusti počinje biti smedje i stane kroz par sati . Molim vas za odgovor dali se i vi slažete sa mojom doktoricom da je to privikavanje na gestagene. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro bi bilo vidjeti ultrazvukom vaše stanje.

Kuglicaa

Poštovanje doktore, po vasoj preporuci otisla sam danas na uzv posto se taj smedje roza iscjedak nesmiruje.Na nalazu pise da je sve uredno, dvadeseti dan ciklusa endometrij 7mm pravikan seketoran, ovariji obostrano uredni, Douglas prazan. Dr.kaze da mi se taj iscjedak pojavljuje zato sto su se vjerojatno hormoni malo uzbunili i zato sto maternica nepravilno obavlja svoju dužnost ,ali bi se to od provera tableta popravilo. Trebam ih piti još 6 dana i onda bi trebala dobiti menstruaciju koja ce kao regulisati maternicu i ponoviti terapiju provjera tabletama i i idući mjesec. Tako da bi poslije toga trebalo biti sve OK. Dali je ta debljina endometrija normalna u ovo doba ciklusa i dali je po vasem mišljenju sve OK. Pitam vas jer je moja dr. jako stura sa odgovorima.Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Debljina endometrija je primjerena. Postupite prema uputama svoje doktorice.

Kuglicaa

Hvala doktore na strpljenju i susretljivosti. Zanima me još imam još pet dana da pijem provera tablete ali od jutros imam u stomaku osjecaj kao kad trebam dobiti i pomalo se taj roza iscjedak mjesta sa krvi ,dali je moguće pod terapijom da krene menstruacija ranije i dali onda treba stati sa proverom ili je nastaviti piti još koliko je dana ostalo. Oprostite još jednom ali sam stvarno uplašena možda se to sve desava i od straha i nervoze. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s Proverom prema tome kak vam je savjetovala doktorica ili do pojave prave menstruacije .

Kuglicaa

Postovanje doktore.Ja se opet javljam za vas savjet.U porukama ispred sam sve objasnila.Prosli mjesec kad sam popila provera tablete nakon pet dana menstruacija je krenila I bila srednje obilna sa ugruscima,znaci iscistila se i krvarenje je napokon stalo nakon cjelomjesecnog krvaruckanja.Receno mi je da jos jedan mjesec preventivno uzmem provera tablete 2*10mg od 10-25 dana.Tako sam I uradila.Tablete sam popila prije sedam dana i od juce imam blagi smedji iscjedak ali nikako da krene prava krv.Povremeno osjecam bol u stomaku.Odnose nemam pa nisam ni trudna.Mene sad zanima dali je moguce da mi provera vise nepomaze i da ce ponovo poceti da me zeza to smedje I produljeno krvarenje zbog cega sam i dobila provera tablete.Molim vas da mi odgovorite jer sam jako zabrinuta i uplasena.Znaci nakon proslog puta uzimanja provere sve je ispalo super,a sada se brinem jer sam cula da od nje mora doci menstruacija i tom prilikom se sve izljusti.Odakle onda taj oskudni smedji iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija će vam nastupiti za koji dan. Dakle ne vidim problem kod vas.

Kuglicaa

D.jutro dr. Opet se javljam posto sam uplasena. U porukama ispred sam vam objasnila moju situaciju od proteklih par mjeseci, znaci dva mjeseca sam pila provera tablete zbog nepravinog ljustenja endometrija. Nakon njih sam dobijala i sljedeci mjesec nakon popijene terapije krvarenje je doslo i proslo normalno. SAD evo drugi mjesec nakon terapije krvarenje je započelo smedjim iscjetkom i vec pet dana krvarenje nije uobičajno kao normalna menstruacija. Krv je crvene boje i najvise ga ima ujutro a preko dana lagano roza krvarenje,opet sutradan isto prije podne djeluje normalno da bi se poslije lagano smirilo. Zanima me dali da sačekam jos par dana posto mi je peti dan ili da posjetim dr.,strah me je da mi se opet nece javiti ista situacija gdje krvarenje nikako nije stajalo tj bilo je produljeno zbog cega sam i pila provera tab.Sta bi tome bilo uzrok ako mislite da je neki problem, inace je na pregledima bilo sve OK. Predpostavljam da bi i stres mogao biti problem jer se nerviram i bojim da bi mi moglo opet biti kao prije tri mjeseca. Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan s pregledom.

Kuglicaa

Javljam se ponovo.Danas mi je sedmi dan menstruacije i nakon onih 4-5 dana laganog krvarenja menstruacija se pojačala sa povremenim komadićima ugruška i nekakvim "kozicama".Dali mislite da je tek sada nastupila prava menstruacija koja ce trajati jos par dana sto znaci da bi ukupno imala oko 12 dana ili se moram javiti svom doktoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovo obilnije je menstruacija. Ono prije nije bila.