Prvi ginekološki pregled

Nikolina

Čula sam da za vrijeme pregleda, palpacije, kojom ginekolog opipava prstima unutarnje spolne organe, da kod djevojaka koje nisu imale spolni odnos,koje su nevine da se to vrši uvođenjem prsta u analni otvor ? Da li je to istina ? I zašto takav način kod djevojaka koje nisu imale spolni odnos ? Ja imam 19 godina, djevica sam,nisam bila kod ginekologa i zanima me da li mi je vrijeme ipak da odem, iako nemam odnose ?

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Nikolina,
javite se svom ginekologu nakon spolnog odnosa.

ivana020

Poštovani,

Imam 22 godine i jos uvijek nisam imala spolni odnos.
Zanima me da li je vrijeme da odem na pregled prvi,sve je u redu,nista me ne boli,
ali ne znam kad bi bilo dobro da odem na pregled za svaki slucaj da vidim da li je sve u redu sa svime,
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon što ćete imati spolni odnos. Moguće je napraviti UZV pregled preko trbuha da se uvidi stanje jajnika i maternice. Uz puni mjehur.

srijeda123

Poštovani, naručena sam za prvi ginekološki pregled, papa test i ultrazvuk pa me zanima trebam li urinirati neko odredeno vrijeme prije kako bi se mjehur pomaknuo iznad pubicne kosti i je li u redu koristiti intimne vlažne maramice prije pregleda ili bi one mogle utjecati na nalaze? Ako imate još kakvih savjeta, molim Vas, recite..unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete koristiti intimne maramice. Ako ste imali odnose, prije pregleda se morate pomokriti.