pucanje himena

patrile no.1

Poštovanje,

tijekom prvog spolnog odnosa nisam krvarila. Od tada imam neprestane konflikte sa dečkom, ne vjeruje mi da sam prvi spolni odnos imala sa njim.
Ne mogu pronaći odgovor zašto mi himen nije pukao!
Muči me taj problem već nekoliko mjeseci, željela bih znati odgovor. Obratila sam se vama jer se bojim otići na pregled, a opet voljela bih znati puno više u vezi toga.
Molim Vas odgovor!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, postoji anatomski više raznih oblika himenalnog prstena. Prilikom defloracije nije nužno da bude krvarenje. Neki put prođe bez krvarenja nego bude samo sukrvici ili ništa. To se najčećšće vidi kad je anatomski himenalni prsten već apriori dosta širok. Dakle nakon ovog će Vam vjerovatno povjerovati.

zbunjenaa:/

Ja imam slican problem.Imam 17 godina i prvi put sam pokusala da imam odnose prije 4-5 dana...Nekih 10-12 cm je mogao da udje,uz velike bolove.Al himen nije pukao,barem se nista nije promenilo.Mene sad zanima da li je on mogao tako duboko da udje ako je himen citav?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, naravno da može. Različite su anatomske varijacije himena. Laički rečeno svaki himenalni prsten nije isti.