puknuo kondom

smrc

Poštovani, 19og od 30 dana ciklusa puknuo nam je kondom. Da li je moguća trudnoća? Mogu li kao postkoitalnu zaštitu koristiti jasmin i u kojoj dozi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, male su šanse za trudnoćom. Za vašu potpunu zaštitu uzmite postkoitalnu kontracepciju. Escapelle jednu tabletu do 72 sata nakon odnosa.

mali_plavi

Postovani,
Imao sam odnos sa devojkom, ali kondom nam je pukao, nisam ejakulirao u njoj. zadnja menstruacija joj je bila 26.4 a odnos smo imali 5.5 da li su to neplodni dani i da li moze ostati trudna s obzirom da nisam ejakulirao u njoj? hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može ako ste sigurni da nije došlo do ejakulacije. Dani su vjerovatno plodni.

dina1987

Postovani, 18.11. mi je pocela zadnja menstruacija, a 25.11 sam imala odnos, kao zastitu smo koristili kondom ali on je pukao, prekinuli smo cim smo primijetili, te nastavili sa mazenjem bez penetracije, da bi do ejakulacije doslo tek nakon nekih 10-tak minuta od prekida odnosa mozda i vise, ali vani! menstruacije su isle 27.08 ;21.09; 19.10; 18.11. da li ima razloga za zabrinutost?! Unaprijed hvala.lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate brige.Nije bilo ejakulacije.

dina1987

zahvaljujem na odgovoru, mozete li mi samo reci da li mijenja stvar to sto je odnos trajao oko sat i pol, jer me stah da u toku tog vremena se nakupilo predejakulata u kondomu iako kazem da je do ejakulacije doslo nakon odredjenog vrmena vani, jer sam negdje procitala da se predejakulat luci tijekom cijeog odnosa i zadrzava u kondomu da li je to istina, mnogo me to zbunjuje?!i to je bio jedini odnos u toku noci. izvinite na smetnji

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja stvar.

dina1987

mnogo vam hvala!lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.