rana trudnoca i tezak fizicki rad

malamare

postovanje, obracam se i Vama za savjet, jer nisam bas zadovoljna postupanjem svog ginekologa...naime imam 37 god. jedan spontani prosle godine i sad su mi evo dva kucna testa pokazala plus...isla sam odma do svog gin. po savjet, svjesna da je rano za pregled (ciklusi su mi 26 dana, menstruaciju sam imala 4.10., ali s obzirom da mi je ovulacija bila 9-ti dan (koristila sam testove za ovulaciju) tako mi se i test na trudnocu pokazao pozitivan i prije izostanka menstruacije...radim tezak fizicki posao, gdje svakodnevno nesto dizem, vucem, dosta vremena mi je stomak u savinutom polozaju, koristimo razne kemikalije, svaki dan udisem varekinu...moj gin. je rekao da za njega to jos nije trudnoca, tek kad mi otvori trudnicku knjizicu sa 11-12 tj. da mi moze pisat komplikacije...sama sam u smjeni i nema me tko postedit od posla, pa me zanima vase misljenje, smijem li ja nastavit radit taj posao ili ne?gin. me nije poslao ni vadit betu da se uvjerimo jel stvarno trudnoca, samo me hladno ispratio van...poslije tolikog veselja sto smo konacno ugledali plus, sad je u meni toliki strah hoce li to sve bit u redu...hvala Vam unaprijed na Vasem odgovoru, lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mogu komentirati postupke svog kolege niti vam dati savjet u svezi komplikacija.
Sve je u rukama vašeg primarnog ginekologa. Imate sreće da niste zaposleni u recimo Njemačkoj jer tamo ne postoji pojam komplikacija u trudnoći.

snjeza29

Ljepi pozzz. Molila bih vas savjet,trudna sam 3-4 tj. Na prvi pregled idem za 2tj,ono sto me brine je moj posao njegovateljice u trudnoci,pa vas molim savjet da li je pametno vise uopce raditi taj posao,jer je fizicki dosta tezak. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ćete dogovoriti sa svojim primarnim ginekologom.